• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Atagün,Veda Maçına Çıkıyor!

Polat

Moderatör
Katılım
24 Ağu 2022
Mesajlar
4,326
Puanları
36
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Caferağa Spor Salonu'nda Fenerbahçeli boksörlerle Almanyanın Isigym Boxsport Berlin takımı sporcularının 6 sıklette karşı karşıya geleceği gala gecesi yarın yapılacak. Gecede Atagün Yalçınkaya da jübilesiyle boksseverlere veda edecek.

Organizasyonla ilgili Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Fenerbahçe Kulübü Boks Şubesinden Sorumlu Yöneticisi Selim Sapan, eski milli boksör Atagün Yalçınkaya'ın katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Boks Federasyonu Başkanı Gözgeç, genç yaşta olimpiyat ikincisi olan Yalçınkaya'nın Türk boksunun gururu olduğunu belirterek, "Kendisi sporcu arkadaşlarına örnek olmuştur. Faal sporculuğuna son veriyor ama bizim içimizde bulunacak, milli takım antrenörü olarak yaşamına devam edecek. Kendisi gibi sporcular yetiştirmesini isteyeceğiz" dedi.

Sporcuların yetişmesinde kulüplerin önemine dikkati çeken Gözgeç, "Fenerbahçe'nin tüm kulüplere örnek olmasını diliyorum. Boks tarihi olarak kurulan Türkiye'deki ilk kulüp Galatasaray. Ama bugün boksun maddi manevi yükünü taşıyan Fenerbahçe. 90. yılında Galatasaray boksta yok" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Selim Sapan ise yarın gerçekleştirilecek geceye yoğun bir çalışmayla hazırlandıklarını vurgulayarak, "Kardeşimiz çok genç yaşta çok ciddi başarılara imza attı. Yarın jübilesini yapacak ve biz de onunla birlikte olacağız. Boksu çok daha iyi yerlere getireceğiz. 4-5 ayda bir bu tip organizasyonlar yapacağız. Planlarımız var" diye konuştu.

- Atagün Yalçınkaya: "Boks eski popüler günlerine dönecek"
Yarın jübile yapacak Atagün Yalçınkaya ise boks hayatında güzel başarılar elde ettiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Artık kardeşlerime yardımcı olmaya çalışacağım. Türk boksunun daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalar yapacağız. Boksu; Amerika ve Almanya gibi ülkelerde olduğu gibi popüler hale getirip, seyirciyle buluşturacağız. İnsanları salonlara çekmeye çalışacağız. Boks eskisi gibi popüler hale gelecektir. Hem federasyon başkanımızın, hem de başkanımız Aziz Yıldırım'ın destekleriyle boksu daha iyi yerlere getireceğiz."
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.