ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

  • “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

Atagün,Veda Maçına Çıkıyor!

Polat

Moderatör
Katılım
24 Ağu 2022
Mesajlar
4,302
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Caferağa Spor Salonu'nda Fenerbahçeli boksörlerle Almanyanın Isigym Boxsport Berlin takımı sporcularının 6 sıklette karşı karşıya geleceği gala gecesi yarın yapılacak. Gecede Atagün Yalçınkaya da jübilesiyle boksseverlere veda edecek.

Organizasyonla ilgili Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Fenerbahçe Kulübü Boks Şubesinden Sorumlu Yöneticisi Selim Sapan, eski milli boksör Atagün Yalçınkaya'ın katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Boks Federasyonu Başkanı Gözgeç, genç yaşta olimpiyat ikincisi olan Yalçınkaya'nın Türk boksunun gururu olduğunu belirterek, "Kendisi sporcu arkadaşlarına örnek olmuştur. Faal sporculuğuna son veriyor ama bizim içimizde bulunacak, milli takım antrenörü olarak yaşamına devam edecek. Kendisi gibi sporcular yetiştirmesini isteyeceğiz" dedi.

Sporcuların yetişmesinde kulüplerin önemine dikkati çeken Gözgeç, "Fenerbahçe'nin tüm kulüplere örnek olmasını diliyorum. Boks tarihi olarak kurulan Türkiye'deki ilk kulüp Galatasaray. Ama bugün boksun maddi manevi yükünü taşıyan Fenerbahçe. 90. yılında Galatasaray boksta yok" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Selim Sapan ise yarın gerçekleştirilecek geceye yoğun bir çalışmayla hazırlandıklarını vurgulayarak, "Kardeşimiz çok genç yaşta çok ciddi başarılara imza attı. Yarın jübilesini yapacak ve biz de onunla birlikte olacağız. Boksu çok daha iyi yerlere getireceğiz. 4-5 ayda bir bu tip organizasyonlar yapacağız. Planlarımız var" diye konuştu.

- Atagün Yalçınkaya: "Boks eski popüler günlerine dönecek"
Yarın jübile yapacak Atagün Yalçınkaya ise boks hayatında güzel başarılar elde ettiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Artık kardeşlerime yardımcı olmaya çalışacağım. Türk boksunun daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalar yapacağız. Boksu; Amerika ve Almanya gibi ülkelerde olduğu gibi popüler hale getirip, seyirciyle buluşturacağız. İnsanları salonlara çekmeye çalışacağız. Boks eskisi gibi popüler hale gelecektir. Hem federasyon başkanımızın, hem de başkanımız Aziz Yıldırım'ın destekleriyle boksu daha iyi yerlere getireceğiz."
 
Üst Alt