ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

  • “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

Argan Yağının Mucizevi 6 Faydası - Sağlık

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,070
Tepkime puanı
89
Puanları
48
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Argan Yağının Mucizevi 6 Faydası

Argania spinosa ağacının çekirdeklerinden elde edilen argan yağı, doğanın bize sunduğu ve mucizevi etkilere sahip bir madde. Esansiyel yağ asitleri ve antioksidan açısından oldukça zengin olan argan yağı, 1988 yılında Fasın Argan ormanlarının UNESCO tarafından Biyosfer Rezervi olarak ilan edilmesiyle tüm dünyada popülerleşmeye başladı. Gün geçtikçe daha çok kullanılmaya başlanan argan yağı, mucizeler yaratabiliyor. Argan yağı faydaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Saçı güçlendirir

Son zamanlarda birçok farklı reklamda sıklıkla karşımıza çıkan argan yağı özlü ürünler, argan yağının saç bakımında ne kadar değerli olduğunu gözler önüne seriyor! Saç diplerine iyi gelerek saçı canlandıran ve onaran argan yağı, saçların daha canlı ve gür görünmesini sağlıyor. Argan yağı faydaları arasında gösterilen kuru saçlardan kaynaklanan kepek oluşumunu önlemesi de bilinen en önemli yararlar arasında.

Kalp ve damar hastalıklarını önler

Bir diğer Argan yağı faydaları arasında en çok bilinen ise kalp damar hastalıklarını önlemede etkili olduğu. Argan yağındaki doymamış yağ asitleri, yüksek tansiyonu düşürmenin yanı sıra kolestrolü düzenlemeye de yardımcı oluyor.

Akne ve sivilceleri temizler

Yağlı bir cilt yapısına sahip olanların en çok şikayetçi olduğu konu sivilcelerdir. Argan yağı faydaları arasında yağlı cilt yapısına sahip herkesi yakından ilgilendiren bir diğer özellik ise sivilce ve akneleri iyileştirici gücüdür. Argan yağı, aynı zamanda cildinizde hasar görmüş hücreleri tedavi etmeye de yardımcı olur.

Çatlaklara karşı korur

Deride aşırı esnemenin var olduğu dönemlerde ciltte fazlasıyla çatlak görünümü oluşur. Ani kilo alıp vermelerde, boy uzamalarında ya da hamilelik dönemlerinde anne adaylarında görülen çatlakların çözümü ise yine argan yağıdır. Argan yağı faydaları içerisinde hemen hemen her yaşa uygun özellikler görülebilir.

Yaşlanmayı geciktirir

Kırışıklık oluşumunu yavaşlatan argan yağı, cilt parklaklığını arttırarak aynı zamanda kırışık görünümü minimum seviyeye indirger. Yüksek antioksidan içeriği sayesinde cildi yaşlanmanın etkilerine karşı korur. Argan yağı faydaları arasında gösterilen bir diğer etki ise cildinizi yumuşatıyor oluşudur.

Tırnak bakımı sağlar

Argan yağı, tırnak eti problemleri yaşayan kişilerde çok kısa sürede önemli etkiler gösterir. Tırnak etleri problemlerini giderme, soyulmaları önleme argan yağı faydaları arasında gösterilir. Düzenli kullanımda, tırnaklarda var olan tüm sorunların gerilemesini sağlar.
 
Üst Alt