Apple, üretim sahasını Hindistan’a taşıyor

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,078
Tepkime puanı
90
Puanları
48
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
ABD’li teknoloji devi Apple, iPhone 14 modelini Çin’in yanı sıra Hindistan’da da üretmeyi, iki ülkede üretimin başlangıcı arasındaki farkı alışılageldik altı ila dokuz aydan iki aya indirmeyi planlıyor.

iPhone üretiminin çoğunu Çin’de yapan Apple, Pekin ile Washington arasındaki gerilim ve ülke genelindeki tecrit uygulamalarının üretimi aksatmasının ardından Çin’e alternatif arıyordu.

Bloomberg News’te yer alan ve konuya yakın kaynaklara dayandırılan habere göre, Apple Hindistan’daki üretimi artırmak için bazı tedarikçilerle çalışmalar yürütüyor. Yeni model, Eylül’de tanıtılmasının yaklaşık iki ay ardından, yani Ekim sonu veya Kasım’da Hindistan’da üretim bandından inebilir.

Haberde Apple’ın Tayvan merkezli tedarikçisi Foxconn’un Çin’den Hindistan’a parça sevkiyatı hakkında araştırma yürüttüğü belirtildi.

Apple, iPhone üretimini Çin’den dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarı olan Hindistan da dahil olmak üzere diğer ülkelere kaydırıyor ve iPad tabletlerinin de montajını Hindistan’da yapmayı planlıyor.
 

Atam

Forum Üyesi
Katılım
25 Ara 2022
Mesajlar
825
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Güzel bilgiler için teşekkürler
 

Yusuf

Forum Üyesi
Katılım
25 Ara 2022
Mesajlar
840
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Bilgi için teşekkürler
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!
Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.
Üst Alt