ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

  • “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

Anksiyeteden kolayca nasıl kurtulabilirsiniz? - Sağlık

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,070
Tepkime puanı
89
Puanları
48
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Anksiyeteden kolayca nasıl kurtulabilirsiniz?


Yüksek düzeyde anksiyete günlük yaşamanızı engelleyebilir. Bu durumda oluşan sıkıntı çok rahatsız edici durumlara neden olabilir. Yüksek düzeyde anksiyeteden kurtulmak istiyorsanız, size bu durumda yardımcı olabilecek bazı ipuçları sunduk.

Organize olun
Strese çoğunlukla organize olmakta sıkıntı yaratır. Sonuçta, dağınıklık yüzünden evde neye ihtiyacınız olan şeyi bulamazsınız. Bu ayrıca görsel strese girmenize neden olabilir.Evinizi organize etmek ve dağınıklığa bir son vermek için zaman ayırmanız iyi olacaktır. Bunu yapmak, rahatlamanıza yardımcı olur ve her şeyi farklı bir ışık altında görmenizi sağlar. Çevrenizde aşırı dağınıklık olduğu zaman hayatınız bir felâkete dönebilir.

Kendinize zaman ayırın
Bazı şeylere zaman ayırmayı bir alışkanlık haline getirmeyi öğrenin ve stresin nasıl hafiflediğini göreceksiniz. Daha erken hazırlanmak, evden erken çıkmak vs. için bilinçli bir çaba gösterin.

Benliğinize aşırı yüklenmeyin
Yapacak bir sürü şeyiniz var, iş, görevler vs., bu nedenle her şeyi halletmek için vaktiniz olmadığını düşünerek stres altına girersiniz. Gerçekçi olmak, neler yapabileceğinizi planlamak ve en çok yapmak istediğiniz şeyi seçmek en iyisidir.

Her şeyi kontrol etmekten vazgeçin
Her şeyin kontrolümüzde olmadığını öğrenmek, belirsizliğin neden olacağı stresden kurtulmak için iyi bir yoludur. Durumları ve insanları kontrol etmeye çalışmak absürddür. Sonuç kaygı düzeyinizin artması olacaktır ve bu da duruma katkıda bulunmayacaktır. Sadece kendinizi kontrol edebileceğinizi unutmayın. Başkalarını ve durumları kontrol etme ihtiyacından feragat etmek, stresi azaltma sürecinde başarılı olmak için anahtar değerindedir. Deneyin.

Dinlenmeyi ihmal etmeyin
Bu, en önemli noktalardan biridir. Eğer vücudunuza hak ettiği ve ihtiyacı olan dinlenmeyi sağlarsanız, kendinizi stresten kurtarabilirsiniz. Size stres veren ve sizi en çok rahatsız eden faktörleri bulduysanız, hayatınızı onlardan kurtarın. Böylece daha fazla enerjiniz olduğu ve daha fazla dinlenebileceğinizi göreceksiniz.Daha iyi hissetmenin tek yolu stresin hafifletilmesidir ve bunu yaparak günden güne daha fazla canlılıkla devam edebilirsiniz.
 
Üst Alt