• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Anksiyeteden kolayca nasıl kurtulabilirsiniz? - Sağlık

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,172
Puanları
63
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Anksiyeteden kolayca nasıl kurtulabilirsiniz?


Yüksek düzeyde anksiyete günlük yaşamanızı engelleyebilir. Bu durumda oluşan sıkıntı çok rahatsız edici durumlara neden olabilir. Yüksek düzeyde anksiyeteden kurtulmak istiyorsanız, size bu durumda yardımcı olabilecek bazı ipuçları sunduk.

Organize olun
Strese çoğunlukla organize olmakta sıkıntı yaratır. Sonuçta, dağınıklık yüzünden evde neye ihtiyacınız olan şeyi bulamazsınız. Bu ayrıca görsel strese girmenize neden olabilir.Evinizi organize etmek ve dağınıklığa bir son vermek için zaman ayırmanız iyi olacaktır. Bunu yapmak, rahatlamanıza yardımcı olur ve her şeyi farklı bir ışık altında görmenizi sağlar. Çevrenizde aşırı dağınıklık olduğu zaman hayatınız bir felâkete dönebilir.

Kendinize zaman ayırın
Bazı şeylere zaman ayırmayı bir alışkanlık haline getirmeyi öğrenin ve stresin nasıl hafiflediğini göreceksiniz. Daha erken hazırlanmak, evden erken çıkmak vs. için bilinçli bir çaba gösterin.

Benliğinize aşırı yüklenmeyin
Yapacak bir sürü şeyiniz var, iş, görevler vs., bu nedenle her şeyi halletmek için vaktiniz olmadığını düşünerek stres altına girersiniz. Gerçekçi olmak, neler yapabileceğinizi planlamak ve en çok yapmak istediğiniz şeyi seçmek en iyisidir.

Her şeyi kontrol etmekten vazgeçin
Her şeyin kontrolümüzde olmadığını öğrenmek, belirsizliğin neden olacağı stresden kurtulmak için iyi bir yoludur. Durumları ve insanları kontrol etmeye çalışmak absürddür. Sonuç kaygı düzeyinizin artması olacaktır ve bu da duruma katkıda bulunmayacaktır. Sadece kendinizi kontrol edebileceğinizi unutmayın. Başkalarını ve durumları kontrol etme ihtiyacından feragat etmek, stresi azaltma sürecinde başarılı olmak için anahtar değerindedir. Deneyin.

Dinlenmeyi ihmal etmeyin
Bu, en önemli noktalardan biridir. Eğer vücudunuza hak ettiği ve ihtiyacı olan dinlenmeyi sağlarsanız, kendinizi stresten kurtarabilirsiniz. Size stres veren ve sizi en çok rahatsız eden faktörleri bulduysanız, hayatınızı onlardan kurtarın. Böylece daha fazla enerjiniz olduğu ve daha fazla dinlenebileceğinizi göreceksiniz.Daha iyi hissetmenin tek yolu stresin hafifletilmesidir ve bunu yaparak günden güne daha fazla canlılıkla devam edebilirsiniz.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.