• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Anestol pomad (krem) nedir? Ne için kullanılır?

Yazar

Forum Üyesi
Katılım
28 Ağu 2022
Mesajlar
4,025
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek


Anestol pomad (krem) nedir?
Anestol pomad (krem) lokal bir anesteziktir. Yani sadece uygulandığı bölgeyi uyuşturur. Aynı zamanda antipruritik (kaşıntıyı önleyen) ilaçlar grubuna dahildir. Etken maddesi lidokain, vücuttaki sinir sinyallerini bloke eder, ciltte ve mukozalarda geçici uyuşma ve his kaybına neden olur. Piyasada 30 glık alüminyum tüplerde bulunur ve her tüp %5 lidokain içerir.


Ne için kullanılır?
Anestol, aşağıdaki durumların tedavisinde kullanılır:

*Yüzeysel yanıklar, güneş yanığı
*Böcek ısırığı, zehirli sarmaşık gibi çeşitli nedenlerle oluşan kaşıntı ve ağrılar,
*Meme ucu veya dudak çatlağı, egzama gibi cilt tahrişlerinin neden olduğu ağrı,
*Hemoroit ağrısı, vajina veya rektum çevresinde kaşıntı


( Alıntı )
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.