• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Allerset (setirizin) nedir? Ne için kullanılır?

Yazar

Forum Üyesi
Katılım
28 Ağu 2022
Mesajlar
4,037
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek


Allerset (setirizin) nedir?
Allerset, alerjik nezle, müzmin nedeni bilinmeyen kurdeşen ve kaşıntı tedavisinde kullanılan reçeteli bir ilaçtır. Etken maddesi setirizin dihidroklorürdür. Şurup, oral damla ve tablet formlarında bulunur. Şurup ve oral damla formu 2 yaş ve üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde kullanıma uygundur. Tablet formu ise 6 yaşından küçük çocuklarda kullanılamaz.


Ne için kullanılır?
Allerset, alerjik nezle (saman nezlesi) ve kronik idiopatik ürtiker (nedeni bilinmeyen kurdeşen) belirtilerinin tedavisinde kullanılır.
İlacın tedavi ettiği başlıca belirtiler :

* Burun akıntısı
* Gözlerde kızarma, sulanma ve kaşıntı
* Burun veya boğaz kaşıntısı
* Ciltte kızarma, kabarma ve kaşıntı


( Alıntı )
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.