• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Akıllı telefonlarla profesyonel fotoğraf çekmenin püf noktaları

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,115
Puanları
63
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Akıllı telefonlar, gelişen kamera özellikleriyle fotoğrafçılığı popüler hale getirdi. Bu iş için özel olarak tasarlanan kameralar kadar güçlü olmasalar da, akıllı telefon kameraları başlangıçtan bu zamana kadar çok fazla yol kat etti. Fotoğrafçılığın bu kadar erişilebilir hale gelmesiyle, birçok insan kullanıcı profesyonele yakın çekimler yapar hale bile geldi.


Yakın zamanda Counterpoint Research firması tarafından düzenlenen ”Akıllı Telefon Görüntüleme Trendleri” adlı webinarda, DXOMARK Görüntü Bilimi Direktörü Herve Macudzinski, kullanıcıların ellerindeki akıllı telefonlarla en iyi fotoğrafı çekme konusundaki trendleri paylaştı.Macudzinski’ye göre iyi bir fotoğrafın ilk bileşeni yetenek olsa da son dönemdeki akıllı telefonlar genellikle kullanıcıların doğru fotoğrafı çekmesine yardımcı olabilecek özelliklerle geliyor. Fotoğrafçıların yakalamak için doğru sahneyi ve anı belirleyebilmeleri çok kritik. Günümüzde çoğu akıllı telefon, kullanıcıların çekimlerini çerçevelemek için yararlanabilecekleri özelliklere sahip.


Kullanıcıların sadece birkaç basit dokunuşla anılarını yakalamalarını sağlayan HONOR Magic4 Pro gibi bazı akıllı telefonlar, bir videodaki en iyi anlardan bazılarını seçmek için yapay zekayı kullanarak işi bir adım daha ileri götürüyor.


Profesyonelleşen çekimler

Bununla birlikte, günümüzde akıllı telefonlar genellikle birden fazla kamera ve sensör donanımıyla piyasaya çıkıyor geliyor. Örneğin HONOR Magic4 Pro’da bulunan HONOR Image Engine özelliği, arka planda çalışarak, görüntü kalitesi artırmak için güçlü kameraları, gelişmiş sensörleri ve AI algoritmalarını bir araya getirip kullanıcıların anlarını net bir şekilde yakalamalarını sağlıyor.


HONOR Magic4 Pro, kullanıcılar fotoğraf veya video çektiğinde, görüntüleme sistemlerini çalıştırıp çekilen içeriği geliştiriyor.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.