• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Ahmet Cömert Turnuvası Başladı!

Polat

Moderatör
Katılım
24 Ağu 2022
Mesajlar
4,324
Puanları
36
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Ahmet Cömert Spor Salonu'nda düzenlenen ve büyükler kategorisinde yapılan turnuvaya 83'ü erkek 65'i kadın olmak üzere toplam 148 boksör katılıyor. Türkiye, kadınlarda ve erkeklerde 25'er sporcuyla ringe çıkacak. İlk gün eleme müsabakalarının yapılacağı turnuvada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, bu yıl 29. kez düzenledikleri turnuvaya sporcular, antrenörler ve idareciler dahil 300'e yakın katılım olduğunu dile getirdi. Gözgeç, "Kalitesi yüksek mini bir turnuva olacak. 13 ülkeden çok kıymetli sporcular burada. Bayan ve erkek sporcularımız kendini test edecek. Kasım ayında bu yıl kadınlarda Dünya Şampiyonası var. Onun öncesi iyi bir performans bekliyoruz. Bizim için önemli bir turnuva. İyi geçmesini temenni ediyorum" diye konuştu. "Turnuvayı federasyon düzenliyor" Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası'nı geçmiş yıllarda olduğu gibi yine Türkiye Boks Federasyonu'nun düzenlediğini vurgulayan Gözgeç, şunları kaydetti: "Geçmiş yıllarda olduğu gibi turnuvayı bu sene yine federasyonumuz düzenliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bize verdiği bütçeyle, Spor Genel Müdürlüğü'nün de yardımıyla bu turnuvayı yapıyoruz. Toplam maliyetin dörtte biri kadarını Cömert Ailesi karşılıyor. Sonuçta bakanlığımız adına düzenliyoruz. İstanbul'da bu mevsimde oteller çok pahalı ve yer bulmak sıkıntı. Turnuvanın, her şey dahil 350-400 bin lira civarında maliyeti var. Başından sonuna kadar bu işin arkasında biz ve devletimiz var. Onun için katkı sunanlara da teşekkür ediyorum." Büyük erkeklerde bu yıl uluslararası turnuva düzenlenmediğinin altını çizen ve 2016 Olimpiyat Oyunları'nın hazırlıklarına başladıklarını anlatan Gözgeç, "Herkes gelecek yıl yapılacak kıtalararası olimpiyat elemelerine odaklandı. Yani 2016 Olimpiyat Oyunları'nın startına erkeklerde gelecek yıl start verilecek. Biz de getirmiş olduğumuz Rus antrenörle şimdiden hazırlıklarımıza başladık. Bu turnuvada sporcularımızı durumunu göreceğiz" diyerek sözlerini tamamladı. 29. Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası'nda bu akşam eleme müsabakaları, yarın çeyrek finaller, 10 Eylül Çarşamba yarı finaller ve 11 Eylül Perşembe günü de finaller yapılacak.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.