• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Abdullah Gül: Katılmam gereken tüm milli bayramlara katıldım

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,576
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Abdullah Gül, sosyal medya hesabından "Hakkımda süregelen insafsız bir yalana cevabımdır" başlığı ile bir videolu paylaşım yaptı.

Gül, kendisi hakkında 'milli bayramlara katılım göstermediği' yönünde iddialar ortaya atıldığı ifade etti ve bunun doğru olmadığını ifade etti.


Hakkımda süregelen insafsız bir yalana cevabımdır.

— Abdullah Gül (@cbabdullahgul)

11. Cumhurbaşkanı Gül, "Böyle bir insani meseleyi bile aleyhimde propaganda olarak kullananları size havale ediyorum" dediği açıklamasında şu noktalara değindi:

"Yarın 30 Ağustos, çok şükür hasta değilim ama yalan söylemek büyük bir hastalık. Kasıtlı olarak yalan söylemek ise ahlaki bir sorun. Cumhurbaşkanı olduğum sürede, milli bayramlara katılmadığım ve Anıtkabir ziyaretlerini yapmadığımı anlattılar aleyhimde. Yalanlamayı zül kabul ettim ama hiç ummadığım kişiler de buna inanmaya başlayınca açıklamaya mecbur kaldım. Öncelikle şunu hatırlatmak isterim. Katılmam gereken bütün milli bayramlara katıldım ve gurur duydum. En iyi şekilde kutlanmalarını sağladım. 30 Ağustos resepsiyonları orduevlerinde yapılırdı, Çankaya'da çok daha görkemli şekilde yapılmalarını sağladım. Ziyaret ile ilgili problem gördüğümde hep müdahaleci oldum. Bir kez Kırgızistan ziyaretindeki rahatsızlığım sebebiyle katılamadım. O günlerde Gaziantep'te teröristlerin şehit ettiği 10 askerimiz vardı. Arkamda bırakıp gitmek istemedim. Cenaze merasimlerine katıldım. Yaralıları tek tek ziyaret ettim. Ne yazık ki doktorlar seyahat yapmamam için uyarmıştı zaten. Bu seyahatte iç kulak kanaması geçirdim dönüşte de hastanede kalmak zorunda kaldım. Böyle bir insani meseleyi bile aleyhimde propaganda olarak kullananları size havale ediyorum. Bu vesile ile 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum."
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.