• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

5 yaşta okullaşma oranı yüzde 94

BenDeniZ

Forum Üyesi
Bayan Üye
Katılım
22 Eyl 2022
Mesajlar
3,836
Puanları
36

Valilikte İl Eğitim Değerlendirme toplantısına katılan Bakan Mahmut Özer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde başlattıkları 3 bin yeni anaokulu projesinin son durumunu anlatarak, “Bakanlık olarak en büyük önceliklerimizden biri okul öncesi eğitim. Tüm Türkiye’de Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayesinde başlattığımız seferberlikle 3 bin yeni anaokulu yapmak üzere yola çıktık. Şu ana kadar bin 710 anaokulunu tüm Türkiye’de açmış bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yaklaşık 14 bin 80 ana sınıfı açtık. Kısa sürede okullaşma oranında ciddi bir rakama ulaştık” dedi.

6 Ağustos 2021 itibarıyla 5 yaştaki okullaşma oranının yüzde 78 olduğuna dikkat çeken Özer, şunları söyledi: “Bugün itibarıyla bu rakam yüzde 94’e çıktı. 2022’nin sonuna kadar, 2 bin anaokulunun tamamını yapacağız. Süreçler devam ediyor, bütçeyle ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Belki de 3 binin üzerinde anaokulunu yaptığımızın müjdesini paylaşacağız.”

‘Bütçe her ay güncellenebilir’

Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde yapılan 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı’na katılan Bakan Özer, eğitimde gerçekleştirilen projelerle ilgili bilgi verdi. Bu yıl okullara 3,9 milyar bütçe gönderdiklerini kaydeden Özer, okulların bunun sadece 2,5 milyar lirasını kullanabildiğinin, bu bütçenin ihtiyaca göre her ay güncellenebileceğinin altını çizdi.
 

SiyahLi

Süper Moderatör
Bayan Üye
Katılım
24 Ağu 2022
Mesajlar
4,482
Puanları
38
Konum
Forumzar
Cinsiyet
Bayan
Paylaşım için teşekkürler.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.