• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

1 Yıl Kaç Saat, Kaç Gün, Kaç Hafta Ve Kaç Ay Eder?

BenDeniZ

Forum Üyesi
Bayan Üye
Katılım
22 Eyl 2022
Mesajlar
3,836
Puanları
36

Zamanın düzenlenerek, şekillendirilmesi günlük hayatın düzenli ve planlı yaşanmasında büyük etkin olmuştur. Günlük hayattan iş hayatına, yolculuktan tarıma kadar zaman çizelgesi doğrultusunda hareket edilmektedir.

Bir Yıl Kaç Saat Eder?

Dünya, Güneş etrafında dönmesini ise 365 gün 6 saatte tamamlamaktadır. Bir gün 24 saat olduğuna göre bir yıl 8766 saattir.

Bir Yıl Kaç Gün Eder?

Dünya'nın Güneş etrafında tam bir turu 365 gün 6 saat sürmektedir. Bu bir tura bir yıl denilmektedir. Bir yıl 365 gün yapmaktadır. Fazladan olan 6 saat, 4 yılda bir, bir güne tamamlamaktadır. Dört yılda bir yıl 366 gün çekmektedir. Bu yıla "artık yıl" denilir.

Bir Yıl Kaç Hafta Eder?

Bilim adamları tarafından yedi gün, bir hafta olarak belirlenmiştir. Buna göre bir yıl içinde 52 hafta vardır.

Bir Yıl Kaç Ay Eder?

Bir yılda 12 vardır. Bazı aylar 30, bazı aylar 31, Şubat ayı ise 28 gün çeker.
 

SiyahLi

Süper Moderatör
Bayan Üye
Katılım
24 Ağu 2022
Mesajlar
4,482
Puanları
38
Konum
Forumzar
Cinsiyet
Bayan
Paylaşım için teşekkürler.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.