• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Zihinsel Olarak Güçlü İnsanların İnanmadığı 15 Şey

bettülce

Forum Üyesi
Katılım
25 Ara 2022
Mesajlar
84
Puanları
6
Zihinsel açıdan güçlü olan insanların inanmadıkları...

Çoğu insan tüm kalbi ile inandığı yalan yanlış öğretilerle mutlu olmaya çalışırken, gerçekten mutlu insanlar bunları hayatlarına sokmamayı tercih ediyor. Onlar gibi olabilmek için zihinsel açıdan güçlü olan insanların inanmadığı 15 şeye bir göz atın deriz:


1- Geçmişte başarısız olan modellere inanmıyorlar
Zihinsel olarak güçlü insanlar her deneyimden, hatta çok iyi sonuçlanmayanlardan bile, bir şeyler öğrenileceğine inanıyorlar. Eğer yaşadıklarınızı basit hatalar olarak görüyorsanız, biraz daha ayrıntılı düşünmeye başlamanız gerekmektedir.


2- Hayatın anlamsız olduğuna inanmazlar
Eğer zihinsel olarak güçlü insanlar yaşamın manasız olduğuna inansalardı asla böyle güçlü olamazlardı.


3- Başarısızlığın kaçınılmaz olduğuna inanmazlar
En kötü şartlar altında bile, eğer doğru davranırsanız, durum lehinize değişebilir. Zihinsel olarak güçlü insanlar pes edilmesi gereken bir nokta olduğuna inanmıyorlar. Umudunuzu koruduğunuz ve denemeye devam ettiğiniz sürece şansınız sürer.


4- Her şeyin beklenildiği gibi şekilleneceğine inanmazlar
Eğer pesimistseniz, fırtınalar kopmasını beklemekten vazgeçmelisiniz. Eğer optimistseniz, gökyüzünde asla bulutlar belirmeyeceğini düşünmekten vazgeçmelisiniz. Her zaman beklenilmeyene hazır olmalısınız, iyi ya da kötü.


5- Hiç ümit kalmadığına inanmazlar
Zihinsel açıdan güçlü insanlar deri dönülmez karanlıkta yollara inanmazlar. Geleceğe dair ümitli olmak sizin kontrolünüzde, korkularınızı sahiplenin ve üzerinden gelin.


6- Mucizelerin var olmadığına inanmazlar
Aşırı olumsuzların aksine, zihinsel açıdan güçlü insanlar, mucizelerin imkansızı olduğuna inanmazlar. Bu körü körüne mucize bekledikleri anlamına değil, sadece negatif olandan uzak kalırlarsa başlarına daha iyi şeyler geleceğine inandıkları anlamına geliyor.


7- Her şeyi mükemmel yapmaları gerektiğine inanmazlar
Mükemmellik bir efsanedir. Daire dünyanın en güzel yapılardan biridir ve hala sonsuz ondalık numarası vardır. Hayatınızın belirli yönlerinde dönmeyi öğrenin ki mükemmellik fikrini saplantı haline getirmeyin.


8- Doğru an için uzun süre beklemeye inanmazlar
Doğru zaman harekete geçtiğiniz zamandır, beklemenin ne manası var? Fırsat doğduğunda, değerlendirin ve geriye dönüp bakmayın.


9- Geçmişlerinin geleceklerini kısıtladığına inanmazlar
Zihinsel açıdan güçlü insanlar geçmişte yaşananların gelecekteki başarılarını etkileyeceğini düşünmezler. Gerekli enerji ve zamanla her şeyin üzerinden gelinebilir.


10- Yalnız öleceklerine inanmazlar
Çoğu insan ne kadar arkadaşı olursa olsun yalnız öleceğini düşünür. Zihinsel açıdan güçlü insanlar bu yalana inanmazlar. Ölüm döşeğinizde yalnız bile olsanız, ömrünüz boyunca yaşadığınız ilişkiler sizin siz olma sebebiniz ve hep var olacaklar.


11- Zulmün gerekli olduğuna inanmazlar
kimi şartlar altında da olsa kabalığın gerekli olduğuna inanmazlar. Olumlu teşvik bireyler için her zaman daha faydalı bir motivasyondur.


12- Öğrenebilecekleri her şeyi öğrendiklerine inanmazlar
Bazı insanlar bilmeleri gereken her şeyi öğrendiklerine inanır ama zihinsel açıdan güçlü insanlar öğrenmenin sonu olmadığına inanır. Dünya değişmeye, gelişmeye devam etmektedir, eğitim nasıl bitebilir ki?13- Daha iyi hissetmek için bir şeye ihtiyaçları olduğuna inanmazlar
Alkol, yemek ya da başka bir şey, çoğu insan kendini daha iyi hissetmek için bir şeylere yönelir. Ki bunlar da kimi bağımlılıklara dönüşerek özgürlüklerini ve mutluluklarını daha fazla kısıtlamalarına sebep olur.


14- Zayıflığa inanmazlar
Diğer insanlar kendileri kadar mutlu ya da güçlü olmadıkları için onları zayıf görmezler. Herkesin yaşam şartları ve ruh halleri farklıdır, bunu anlayabilir ve kabul ederler.


15- Değişimin imkansız olduğuna inanmazlar
Çoğumuz insanların değişebileceğini kabullenmekte zorlanırız ama zihinsel açıdan güçlü insanlar bunun mümkün olduğuna, bireylerin daha iyi insanlara dönüşebileceklerine inanırlar.


 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.