• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Nasıl Yapılır ? Xenforo Admin Şifremi Unuttum Nasıl Bulabilirim?

Linux

Owner
Bu konumuzda XenForo forumunun yönetici şifresini unuttuğunuzda nasıl geri alabileceğinizi adım adım açıklayacağım. Şifrenizi sıfırlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Ancak bu işlemi gerçekleştirmeden önce veritabanı yedeğini almanız önemlidir, böylece verilerinizi güvende tutarsınız.

Adım 1: PhpMyAdmin'e Giriş Yapın İlk adım, XenForo forumunuzun veritabanına erişim sağlamaktır. Genellikle bu işlemi web hosting kontrol paneliniz veya hosting sağlayıcınızın arayüzü üzerinden yapabilirsiniz. PhpMyAdmin'e giriş yapın.

Adım 2: Veritabanınızı Seçin PhpMyAdmin'e giriş yaptıktan sonra, XenForo forumunuzun veritabanını seçmelisiniz. Bu, "Veritabanları" sekmesini kullanarak yapılır. Doğru veritabanını seçtiğinizden emin olun.

Adım 3: SQL Sorgusu Çalıştırın Şimdi, yeni bir şifre oluşturmak için özel bir SQL sorgusu kullanacağız. Bu sorguyu çalıştırmak için "SQL" sekmesine tıklamanız gerekecektir. Aşağıdaki SQL sorgusu kullanılacaktır:

SQL:
UPDATE xf_user_authenticate
SET data = BINARY
    CONCAT(
        CONCAT(
            CONCAT('a:3:{s:4:"hash";s:40:"', SHA1(CONCAT(SHA1('123456'), SHA1('salt')))),
            CONCAT('";s:4:"salt";s:40:"', SHA1('salt'))
        ),
        '";s:8:"hashFunc";s:4:"sha1";}'
    ),
scheme_class = 'XenForo_Authentication_Core'
WHERE user_id = 1;

Not: Yukarıdaki sorgudaki "123456" kısmını, yeni bir şifreyle değiştirmelisiniz.

Adım 4: Yeni Şifrenizi Kullanın Bu sorguyu başarıyla çalıştırdıktan sonra, XenForo yönetici şifreniz güncellenecektir. Artık bu yeni şifreyi kullanarak XenForo yönetici paneline giriş yapabilirsiniz.

Unutmayın ki veritabanı ile çalışırken dikkatli olmalısınız. Yanlışlıkla verileri silmemek veya bozmamak için bu işlemi özenle yapmalısınız.

Xenforo admin şifresi bulma, Xenforo unutulan şifreyi bulma gibi arama sorguları ile gelmiş olabilirsiniz.

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.