• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Vlog Kanalı Telif Riski

Yaxis

Forum Üyesi
Öncelikle birçok forumda parayla üyelik ve birsuru iskenceyle bi üyelige ulasmak prensibini kiniyorum.
Neyse uzatmiyim artik burda daha aktif olucam çünkü bu aralar sürekli Erdal Beyin gönderilerini okuyorum ve gerçekten mükemmel adam çizgisinde neyse
Benim bir dizi projem iptal oldu ve tek başıma vlog kanalı açmak istiyorum.
Aslında birsuru slayt projeleri falan vardi sesli ve 8 ülkede farkli dillerde olacak şekilde ama şu telif konuları vs çok düşündürdü ve artik düşünmek istemiyorum hele spam falan hiç girmeyeceğim.Dizi tahmin kanalları projemide iptal ettim aslında iyi geri dönüşler var ama 30k izlenmeli videoda bişey yok 500 izlenmeli içerde videosuna dogus digital manuel telif atmıştı

Vay be dedim gururlandım acayip viva video ile telefondan hazirladigim 1 dk lık slaytla ugrasiyor koca dogus medya

Tabi ilk defa karsilastim kanala ihtar bile gelmedi videoyu kaldirip devam ettim.5 videom var 0.85 dolar kazanç çok hosuma gitti gercekten ama prof yapip devam etsem biliyorum bi yerde gumlucek.

Neyse uzatmadan dedigim gibi kafamın rahat olması için 15 dk lık vlog kanalı açmak istiyorum.Antalya da yaşıyorum.Her video da bi yerini gezsem.Antalya bitene kadar (ilçeler dahil) Kanalın akıbeti belli olur

Yarı prof. Fujinin di galiba bi fotograf makinesi var abimde onu alicam ondan kamera icin baslangicta yeterli olur sanirim.(600 tl ye alinmisti zamaninda 4-5 yil önce)
Bi yaka mikrofonu alicam 90 TL
Bide kamera için sarsinti azaltmak icin bi ekipman var onu alacagim.
Sonra Konyaaltindan baslarim.

Şimdi az çok anladiniz ne yapmak istedigimi benim sorularım şunlar:

1-Street eğlence yerlerine girdiğimde genelde dj olur ve her parçayı çalar youtube dioki arka plandaki ses telif dogurabilir.Bu konuda ne yapmami tavsiye edersiniz.Zaten yaka mikrofonuna fazla sesi gelmez.Bende bilgisayardan kisarim biraz.Ya da komple arka plan sesini oralarda kaldiririm sizce ne yapayim.Bide bi rihanna falan denk gelir pat diye gitmez dimi kanal.Hiç youtube ihtarım bile yok ip adsense sorunum yok.
2-Montajlarda mesela Bi yerde bi kızla sohbet ederken Cem yilmaz esprisine gonderme yaptim diyelim montajda tam oraya Cem yilmazin kucuk kafasini eklesem 2 sn bu telif dogurur mu yoksa hiç yapmasam daha mı iyi.Cem bey görüp telif atmasın sonra.
3-Müzik ve efekt seslerini tamamen youtube dan seçicem cc lisanlı olanlarda sakat bence biri bi şarkiyi aliyor cc lisansiyla paylasiyor sen telifsiz sanarken sahibin bundan haberi bile olmayabilir ben oyle dusunuyorum siz ne diyosunuz ? Tabi disardan cc lisansli müzikler bulsam daha kaliteli olur ama youtube kendi müziklerindede kaliteli bulacağima eminim.Zevklerim iyidir

Ve son olarak şuna şuna dikkat et diyeceğiniz bişey var mı ?
Baştan sona sadece bu sitede olmaya karar verdim.Çünkü kaliteli insanlar var burda öylr seziyorum.
Cevaplarinizi bekliyorum bakalim neler olacak

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.