• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Uploads WordPress Dizin Oluşturulamıyor Hatası Çözümü

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,184
Puanları
63
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Merhaba arkadaşlar

Yeni bir ortam dosyası eklemeye çalıştığınızda, "wp-content/uploads dizini oluşturulamıyor. Bir üst dizin sunucu tarafından yazılabilir mi?"şeklinde bir uyarı alıyorsanız yapmanız gereken yöntemler aşağıdaki gibi uygulanabilir.


1. Yöntem

WordPress Panele girin
Ayarlar > Ortam kısmına gidin. Buradan
Yüklemeleri bu klasörde sakla // Varsayılan:
Serverinizde home/ dan sonra başlayan yerin adresini buraya yazın sorununuz çözülecektir.

2. Yöntem
Bu yöntem birinci yöntem sorunu gidermenize yardımcı olmadığı zaman devreye girsin. Yöntemin mantığı belli , klasör oluşturamadığı için siz de artık aylık ve yıllık bazda dosya tutmayacaksınız çözüm olarak. Yani , Yüklemelerimi aylık -ve yıllık- bazda klasörlerde tut ibaresinin karşısındaki işareti kaldırın.

3. Yöntem
Wp-Content ve uploads dizinlerinize cpanel ya da plesk panelden giriş chmod değerlerini 777 olarak ayarlayın.(dosyaya tıklayınca sağ üstte izinler linki görünür olacaktır.)

Sorun devam ederse konuya yorum yazın yardımcı olmaya çalışırım
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.