• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Site Tanıtım TMS Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

aysualtinel

Forum Üyesi
Bayan Üye
Site Adı: TMS Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Site URL:

Transkraniyal Manyetik Stimülasyon (TMS), depresyon gibi zihinsel sağlık koşullarının tedavisinde kullanılan bir tıbbi uygulamadır. TMS, beyin üzerinde manyetik alanlar kullanarak belirli beyin bölgelerini uyarır. Bu uyarım, beyindeki sinir hücrelerinin aktivitesini değiştirebilir ve belirli zihinsel sağlık sorunlarının semptomlarını hafifletebilir. TMS tedavisi, bir manyetik bobin aracılığıyla belirli beyin bölgelerine yoğun manyetik alanlar gönderilmesini içerir. Bu manyetik alanlar, beyin hücrelerinin elektriksel aktivitesini etkiler ve bu da beyin işlevlerinde değişikliklere yol açabilir. Özellikle, depresyon gibi durumlarda, TMS beyindeki duygusal düzenleyici bölgelerde aktiviteyi artırarak semptomların azalmasına destek olabilir.

TMS tedavisinin uygun olup olmadığını belirlemek için bir değerlendirme yapılır. TMS tedavisi sırasında, manyetik alanların doğru beyin bölgelerine yönlendirilmesi önemlidir. Bu nedenle, bir navigasyon sistemi kullanılarak beyin haritası oluşturulur ve tedavi hedeflenen bölgelere odaklanır. Tedavi oturumları, hasta uygun pozisyonda otururken veya yatar pozisyonda bulunurken gerçekleştirilir. TMS cihazı, belirlenen beyin bölgesine doğru manyetik darbeleri gönderir. Oturumlar genellikle haftada birkaç kez tekrarlanır ve her bir oturum tipik olarak belirli bir dakika aralığında sürer. Detaylı bilgi ve iletişim için tmstedavi.net adresine gelebilirsiniz.

Yönetim

Admin
Merhabalar, öncelikle sitenizin yayın hayatında sizlere başarılar diliyoruz.
Site tanıtımınız otomatik olarak ONAYlanmıştır.

Lütfen Site tanıtım kategorisi kurallarına riayet etmeye özen gösteriniz.

Not: Şayet, kurallara uygun olmayan bir tanıtım yapıldı ise, üzülerek söylüyorum ki, bizim yöneticiler direkt olarak konuyu siliyor. :)

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.