• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Suskunluk nereye kadar?

UzmErdaL

Premium Üye
29 mayıs 2022 seçimiyle iş başına gelip görev dağılımı yapan yönetimin çalışmalarını , kararlarını ve vizyonunun ne olduğunu anlamak için. Başta Denetleme kurulu olmak üzere Divan ve diğer seçimle işbaşına gelmiş kurulların çalışmalarını icraatlarıyla değerlendirmek için . Sportif taraftan Süper lig , basketbol ligi ve sırayla diğer spor dallarında ki gelişmeleri sezon açılışından bu yana şahsımda modaya uyarak sessiz sakin takip ettim. Yönetimin neler yaptığını anlamak beş bilinmeyenli problemi çözmekten daha güç geldi.

Çoğu camiaya yabancı üyelerden oluşan arkadaşların sportif geçmişlerini bilemediğimden anladıkları işimi yoksa başkanın tayini ile mi bu görevleri üstlendiklerini bilemiyorum. Bildiğim bir şey varsa o da sonuçlara baktığımızda topyekün bir sportif ve idari başarısızlık yaşandığıdır.

Sportif anlamda her bakımdan kulübün lokomotifi futbol takımıdır , camia ve taraftar onun başarıları ile sevinir, tek hedef şampiyonluk olduğu için ip göğüslendiğinde sevinir aksi halde sevgi sis bulutlarıyla örtünür.

Bir sezon evvelinden başlayarak uygulamaları irdelersek önce altın çocuk olarak lanse edilen , şahsımında genç oluşundan ötürü dünya görüşü çağdaş , vizyonu geniştir diye düşünerek başlangıçta olumlu düşünceler taşıdığım Ceyhun Kazancı’nın sportif direktörlüğü göreviyle bizlere eski passoligciden bir kazanım elde edilemeyeceği gerçeğini yaşayarak gördük.

Başkanın ucuz transfer politikasına boyun eğip yanlış transferler, türlü oyunlarla Sergen Yalçın’ı ekarte edip devamında Valerian İsmael ‘i allayıp pullayıp binbir methiye ile takımı teslim ediş . Sezon sonunda Trabzonspor,un 22 , Fenerbahçe,nin 14 puan gerisinde ligi 6 ncı sırada bitirip uzun yıllar sonra Avrupa kupalarında seyirci olunuş.Durumdan ders alınamayarak 2022 – 2023 sezonuna da aynı ekiplerle devam edilmesi yanlışını herkes dillendirdi ama başkan ve etrafı duymadı.Son altı maçtan galibiyetle ayrılamayan Beşiktaş başkanı tepkilere göğüs geremeyip 27 Ekim,de Valerian İsmael ile yollarını ayırdı ve 1 gün sonrasında gönüllerin ! teknik direktörü Şenol Güneş’e iş başı yaptırıldı. Onun da ilk açıklamalarının içerisinde başkan Çebi’nin “cimri “ olduğu söylemi yer aldı. Bu tanımlama benim gibi birçok kişi tarafından umut ediyorum ki söyleyene bakıldığında yadırganmamıştır.

Kulüp çalışmalarına baktığımızda başkanlık katında çok başlılık izliyoruz. 2.nci başkan her vesileyle açıklamalar yapıyor , geçmiş yaşanmışlıkları gündeme getiriliyor bu da camiaya çok sempatik gelmiyor. Bir de son olarak seçilmiş kurulları dizayn etmeye kalkışması var ki duydum ve internette BJK hakkında görüşler bildirilen sitelerden kendisine ağır bir cevap verildiği yönünde haberler de okudum. Öncelikle bu Hukukçu kimlikli yöneticinin önce mesleğine saygı duyması beklenir. Kanunun emrettiği usulle seçilmiş geniş yetkilere sahip gerektiğinde kulübü seçime bile götürebilecek başta Denetleme Kurulu olmak üzere yönetimce destek vermedikleri bu kurullara parmak sallamak orijin Beşiktaş,lı bu üyeleri etkilemez, gülüp geçerler. Dolayısıyla bir anlamda düşündüklerini yaptıramayacaklarına

6 aylık sürede kanaat getirdikleri için sıkıntı içerisinde oldukları anlaşılmaktadır.

Bu yönetimin geçmiş ve yaşanan sezonda ki başarısızlıklarının 3 Aralık 2022 de yapılacak Divan Kurulu toplantısında nasıl ve kimler tarafında ne şekilde değerlendirileceğini merak ediyorum. Bu arada özellikle kulübün geçmiş ve geleceği ile ilgili önemli yaptırımlarının beklentisi içerisinde olduğumuz Denetleme kurulu,nun raporunu merakla bekliyorum. Örneğin TTK 376 ile ilgili girişimleri var mıdır , nedir ? Spor Okullarının devri hususunda Hukuki bir yaptırıma başvurulmuş mudur? Liyakatsiz kişilere özellikle genç sporcuların eğitiminde dost ahbap ilişkisi ile yüksek ödemeli görevler verilmiş midir ? KPMG raporu kendilerine verilmiş midir? Eski kurulun es geçtiği bunlar ve benzer konular irdelenmiş midir? En büyük merakım ise hafta sonu yapılacak Divan kurulu toplantısında kulübün geleceğini ilgilendiren bu hususlarla ilgili Beşiktaş sevgisi ve aidiyetine önem veren hangi üyelerin kürsüye çıkıp hesap soracağıdır.Yıllarca bu işi üstlenmiş katışıksız Beşiktaş,lı bir üye olarak sabırsızlıkla bekliyorum

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.