• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

'Süper Lig'de duyduklarıma, gördüklerime, inanamıyorum'

Aaryan

Forum Üyesii
Sanki Süper Lig değil demeç savaşları başladı. Duyduklarıma gördüklerime inanamıyorum. Örneğin Galatasaray maçı. Tamam, Trezeguet'in Sacha Boey'e bir penaltı pozisyonu var. Hakem verse ya da VAR müdahale etse çok daha doğru olacak. Ama Galatasaray'ın ilk golünde Torreira'nın Bakasetas'ın ayağına bir teması var. Hakemin devam ettirip atağın golle sonuçlanması daha doğru. Ama hakem bu pozisyonda faul çalsa kim ne diyebilirdi? Trezeguet'nin kaburgası çelik çomak oynarken mi kırıldı? Sacha Boey'in kontrolsüz girişi sonucu sedyelik oldu ve en az 3 hafta oynamayacak. Hakem faul bile vermedi pozisyona. Bunların çoğu hakem takdirine giren pozisyonlar. Premier Lig'de, Alman liginde, İtalyan liginde konuşulmaz bile. "Penaltımız verilmedi" diye kıyameti koparıyorsunuz. Trabzon lehine olan pozisyonları görmüyorsunuz. Sonra kumpaslar erken başladı diye alışılmış ve bayatlamış senaryoları daha ikinci haftada piyasaya sürüyorsunuz. İstiyorsunuz ki hakemler seyircinin baskısı altında kalsın. Sahadaki güce tapsın. Ve her düdüğü sizin için çalsın. MHK sezon başında hakemlere bir numaralı talimatı şöyle verdi: "Maçı kötü yönetebilirsiniz. Yanlış karar verebilirsiniz. Ama hakem otoritesinden asla taviz vermeyeceksiniz. Sıfır tolerans!" E şimdi "Kaleci Muslera niye sarı kart gördü" diyorlar. MHK talimatına göre kalecinin ceza alanını terk etmesine gerek yok. İsterse çizgi üstünde dursun. Şiddetli itiraz varsa sarı kart kaçınılmaz. Bu her takım için geçerli. Yıllardır senaryolar, oyunlar, kumpaslar diyorsunuz bugüne kadar ortaya tek satır belge bilgi kanıt koyamadınız. Beşiktaş'a bakıyorum. İlk yarıda 5 yapacağı maçı son yarım saatte kan ter içinde bitiriyor. Daha ilk hafta kendi sahasında 5 gol yiyen ligin yeni takımı Pendikspor, son yarım saatte maçı tek kaleye çeviriyor. Beşiktaş orta alanı resmen teslim oluyor. Son saniye penaltısı banko penaltı. Bütün bunları, kendi yanlışlarınızı görmezden geliyorsunuz, top çizgiyi geçti, geçmedi diye bir bahanenin arkasına sığınıyorsunuz. Koca Beşiktaş bu. Olur mu? Ben de görüntüyü 50 defa seyrettim. Top çıkmamış gibi görünüyor. Ama dünya kupalarında, Avrupa şampiylonlarında, finallerde bayrak kaldıran Bahattin Duran aynen şu yorumu yaptı: "Bizim gördüğümüz görüntülerde top çizgiyi geçmiyor. Ama görüntülerde anlayamadığımız göremediğimiz bir bölüm var. Orada top auttan geldiyse bunu bilemiyorum." Bu kadar gri tartışılan bir pozisyonun arkasına sığınmak kendi eksiklerini görmezden gelmek anlamı taşır ki bunun takıma zerre kadar faydası olmaz. Sadece fanatik seyircinin gazını almaya yarar. Fenerbahçe'nin Samsun'da Fred'le kazandığı ofsayt gerekçesiyle sayılmayan gole gelince. Eğer maç berabere bitbeydi Galatasaray ve Beşiktaş maçlarındaki efekti ve tepkiyi aynen Fenerbahçe'den de görecektik. Ligin tadını tuzunu iyice kaçırdılar. Daha ikinci hafta. Kendi adıma söyleyeyim; yıllardır televizylon programcılığı yapmış biri olarak maç bitiyor, kanal değiştiriyorum. Abuk sabuk yönetici demeçlerini dinlemekten, okumaktan bıktım yoruldum. Bizi adeta futboldan soğutmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Dönelim haftanın maçlarına. Haber1903 yotube kanalına abone olmak için tıklayın

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.