• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Son dakika: Billur Kalkavan toprağa verildi

BenDeniZ

Bayan Üye
Forum Üyesii

Billur Kalkavan’dan geçtiğimiz mayıs ayında üzücü bir haber gelmişti. Hamdi Alkan, 59 yaşındaki oyuncunun yaşadığı sağlık sorununu sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurmuştu:

Alıntı Metni

SAÇLARI DÖKÜLDÜ, KİLO VERDİ

Özel bir hastanede tedavi gören ve bu süreçte en büyük destekçisi kendisi gibi oyuncu olan sevgilisi Buğra Bahadırlı olan Billur Kalkavan'ın, kemoterapi nedeniyle saçlarının döküldüğü ve kilo kaybettiği görülmüştü.

Ocak ayında koronavirüsü atlatan oyuncu, “O dönem virüsü normal geçirdim. Daha sonrasında göğsüm sıkışıp, rahat nefes alamadığım için hastaneye gittim. Filmde kanser olduğum ortaya çıktı. Ameliyat olmadım, birkaç yere sıçradığı için genel kemoterapi tedavisi görüyorum. Hiç kafaya takmıyorum” demişti.

Billur Kalkavan: Zengin çocuğu olmak zor bir şey!

"HASTALIĞI ATLATIYORUM" DEMİŞTİ

Ünlü oyuncu, geçtiğimiz ağustos ayında şu ifadeleri kullanmıştı:

Alıntı Metni

SON DURUMUNU SEVGİLİSİ AÇIKLADI

Billur Kalkavan’ın sağlık durumu ile ilgili son açıklama Buğra Bahadırlı’dan gelmişti. Ünlü isim, "Billur’un inşallah tedavisi iyi gidecek. İki kemoterapisi daha kaldı. Daha sonra doktor tekrar kontrol edecek. Gelişimi çok iyi. Tetkiklerden iyi sonuçlar geldiği için daha radyolojiye girmeden olumlu bir sonuç bekliyorlar doktorlar. Dram senaryosu oluşturmak isterseniz üzüleceğiniz çok şey var. Ama biz sürekli tablonun pozitif taraflarına odaklanıyoruz. Bu sürecin içerisinden zihnen de sağlıklı bir şekilde geçmeye çalışıyoruz" demişti.

"IŞIKLAR İÇİNDE UYU CANIM BİLLUR"

Ancak akciğer kanseriyle mücadele eden Billur Kalkavan (59), 15 Ekim Cumartesi günü hayatını kaybetti. Instagram hesabından yakın arkadaş olduğu oyuncunun fotoğrafını paylaşan yönetmen Hamdi Alkan, "Çok üzgünüm… Işıklar içinde uyu canım Billur" mesajını yazdı.

Hülya Koçyiğit, Tuba Büyüküstün, Seren Fosforoğlu, Armağan Çağlayan, Nurgül Köse, Yonca Evcimik , Uğurkan Erez, Doğa Rutkay, Ayşe Özyılmazel, Tuğba Özay ve Ebru Destan gibi ünlüler de sosyal medyada üzüntülerini paylaştı.

'11 yıldır bana tahammül ediyor'

BİLLUR KALKAVAN'A VEDA

Son gördüğü kemoterapi sonrası vücudunda oluşan bir mantar nedeniyle hayatını kaybederek sevenlerini üzüntüye boğan Billur Kalkavan, Zincirlikuyu Camii'nde son yolculuğuna uğurlandı. Törende taziyeleri sevgilisi Buğra Bahadırlı ve abisi Rıza Kalkavan kabul etti. Sanat ve iş dünyasından önemli isimlerin katıldığı cenaze töreninde Ömer Koç, Nevbahar Koç, İlber Ortaylı, Selen Görgüzel, Nilgün Belgin, Hamdi Alkan, Yeşim Salkım yer aldı.

"VÜCUDU KUVVETLENMİŞ VE KİLO ALIYORDU"

Cenaze avlusunda kimi zaman gözyaşlarına hakim olamayan Billur Kalkavan'ın sevgilisi Buğra Bahadırlı, "Son bir buçuk hafta enfeksiyon ağırlaştığı için bilinci pek yerinde değildi. Süreci o kadar güzel atlatıyordu ki bütün tümörlerinde gerilemeler olmuştu. Vücudu kuvvetlenmiş ve kilo alıyordu. Squat yapıp dambıl çalışıyordu, hayata hazırlıyordu kendisini. 'Güzel sonuç alıyorsunuz, mucize yaratıyorsunuz, literatüre gireceksiniz' diyorlardı doktorları. Hiç ölmeyi düşünmüyor, tedavisine dört elle sarılmıştı. Fakat kemoterapi hortumunun içine yerleşen bir mantar enfeksiyonundan sonra tablo terse döndü. Burada bir doktor ihmali yok, öyle bir şey söylemiyorum. 3 hafta bununla savaştı ve vücudu yoruldu. Sonunda gücü yetmedi ve kalbi durdu. O benim yarım değil o bendim. Oradan bize sevgi ve mutlulukla baktığını düşünüyorum" diye konuştu.

(Fotoğraf: Seçkin ŞENVARDAR)

BİLLUR KALKAVAN KİMDİR?

Billur Kalkavan, 2 Kasım 1962'de İstanbul'un Beylerbeyi semtinde doğdu. Annesi Nuyan Kalkavan, babası armatör Nazım Kalkavan'dır. Annesi Nuyan Hanım, Abdülmecid'in en büyük oğlu Zülüflü İsmail Paşa'nın torunuydu.

İlk sinema deneyimi; henüz yedi yaşında bir çocukken 'Ayrı Dünyalar' filminde Erol Taş'ın canlandırdığı kötü adam tarafından fidye için kaçırılan bir çocuk rolünü canlandırmasıydı. Kalkavan, ortaokula ABD'de başladı, daha sonra Türkiye'ye dönerek, Kadıköy Maarif Koleji'nde öğrenim gördü. Lise öğrenimini yarıda bıraktı; 16 yaşından itibaren çeşitli işlerde çalıştı.

Billur Kalkavan, 1978'de Kartal Tibet'in yönettiği 'Sultan' filminde rol aldı. Ardından ABD'ye giden ve orada lise bitirme imtihanlarına girerek öğrenimini tamamlayan Kalkavan, ardından Kaliforniya Üniversitesi'nde okudu. Dört yıl ABD'de yaşadıktan sonra Türkiye'ye dönen Kalkavan, sunuculuk, televizyon dizilerinde oyunculuk yaptı. 1994 yılında şarkıcı Emel Müftüoğlu'nun 'Deli Et Beni' adlı şarkısının klibinde rol aldı. Kalkavan, ilk defa 1996 yılında Tiyatro Çisenti'nin 'Açık Evlilik' adlı oyununda sahneye çıktı.

FİLMLERİ

- Ayrı Dünyalar

- Mavi Sürgün

- Ispanaktan Nağmeler

- Kraliçe Fabrikada

- Mezuniyet

- Çarşı Pazar

- Canavar Gibi

TV DİZİLERİ

- Aşık Oldum

- Tatlı Kaçıklar

- Şahin

- Böyle mi Olacaktı?

- Eyvah Babam

- Eyvah Kızım Büyüdü

- Azad

- Reyting Hamdi

- Patron Kim?

- Metro Palas

- Ihlamurlar Altında

- Bir Avuç Huzur

- Servet Avcısı

- Acayip Hikâyeler

Bu içeriğin kaynağı Milliyet haber sitesidir.

hifa

Bayan Üye
Forum Üyesii
Bilgi paylaşımı için teşekkürler.

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.