• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Şenol Güneş'ten Saiss sözleri: Gidecekse eğer...

Rodin

Forum Üyesii
Şenol Güneş: "Ben bu kadar uzun transfer dönemini dünyada da doğru bulmuyorum. Transferlerin en fazla 1 ay olması gerek. Lig başladığı zaman bitmesi lazım. Bizde oynayan oyuncuyu rakibe veriyoruz mesela. Böyle uzadıkça, yönetimler de haklı olarak kendi açılarından bakıyorlar. Daha ucuza nasıl alırız diyorlar. Bizde ağustos sonu da bitmiyor, 1 hafta daha. Avrupa'dan ne olursa. Son 1 hafta daha, fırsat olur diye. Biz stoper için birçok oyuncuyla konuştuk. Transferi baskı unsuru olarak kullanmak doğru değil. Zamanın daraltılmasını isterim. Acil, bana sorarsanız, yönetimle konuştuğumu söylüyorum, acil sağ stoper istiyorum, olmazsa olmaz. Orta saha ve açık forveti aldıktan sonra haydi biraz daha zaman tanırız. Ghezzal tam hazır değil, Aboubakar gelecek, Cenk yok. Forvette bir sıkıntı var. 4 tane oyuncu olsa bile 2 tane daha almam gerekiyor. 1-2 oyuncu almam gerekiyor. Sağ stoper yok. Saiss, Colley ve Emrecan var. Sağda o tip bir oyuncu yok. 27'sine stoper lazım. 11-12-12-14 olur. Biz kadroyu 18 yapmak istiyoruz. Ondan sonrası aday. Kağıt üstünden geçen seneden geliyoruz. Bunların yukarı çıkmalarını istiyoruz. Çıkmazlarsa yenilerine bakacağız. Zaten ihtiyaçlar belli. Devre arasında 4 aldık, daha kolay. Süre daha kısaydı. Bakıyoruz, bakıyoruz, kafa karışıyor. Konuşuyoruz, başka şeyler çıkıyor. Bilmiyorum yani. Bazı isimler söyleniyor, oradan bizim üstümüze saldıranlar oluyor. Cevap vermiyoruz da sabırlı olacağız. Bize uyan, takımı yukarı taşıyacak oyuncular istiyoruz. Mevcut halimizden yukarı çıkmalıyız." Şenol Güneş: "Biz geldiğimizde saha sonucundan çok, dedik ki çukurdan çıkmalıyız, bir kadro oluşturalım. Oyuncular da iyi oynasa da kalıp kalmayacağı belli değil. Şimdi 1-2 tane var ama o zaman daha fazlaydı. Defansif yönü ve ofansif yönü kuvvetli 2 oyuncu isterim. İdeali bu. 8-10 oynayacak, 6 ve stoper oynayacak bir isim çok işime gelir. Birini alırsak, diğerini zamana bırakabilirim. Amir ile Salih, defansın önünde oynatabilirim. Bu stoperlere yük bindirebilir." ROMAIN SAISS AÇIKLAMASI Şenol Güneş: "Saiss benim için denge oyuncusu, en iyi oyuncu. Vazgeçilecek bir oyuncu değil. Benim oyuncum, biz oyuncumuz. 1 sene daha mukavelesi var. Bunu yönetime de, kendime de söyledim. 'Gitmek istiyor' dediler, başka şeyler de ilave ettiler. Bütün oyuncular iyi oynayıp giderler. Biz de oynayıp öyle gitmesini isterim. Şampiyon olup öyle gitsin. Zaten bizim oyuncumuz. Ben onu var kabul ediyorum, öyle olunca sağ stoper istiyorum. 4 tane stoperimiz lazım. Necip'i, Berkay'ı elden üretmeye çalışacağım. Saiss'in iyi olduğunu herkes biliyor. Hangi kulüp onu bırakır? Onu bırakırsa yerine bulacağı oyuncu ne kadar fiyattır?" Şenol Güneş: "Futbol keyif olayıdır. Becerili futbolcuyu, takım oyunu içerisinde izlemek daha iyidir. İzlerken olumlu şaşırtan bir şeyler olması lazım. Düz oyun sıkıcı olur. Becerili oyunculara ihtiyaç var. İyi oyuncularla iyi futbol oynanır. İyi kumaşla iyi elbise yapılır. Biz şimdi gençlere önem veriyoruz tabii. TFF'de söyledim. Gençlere yapılan yatırım doğru mu, değil. Eğitim sistemimiz uygun değil. Hem okuyup hem oynamak mümkün değil. Anne baba çocuğu okula gönderiyor, eğitim sistemi buna uygun değil. Oradan çıkan 1-2 oyuncu oluyor. Geç başlıyor oyuncu, geç çıkıyor. Semih, Berkay, Ege... Olumsuz bir şey söylemem ama garanti görmüyorum. Çocuğun önünde Amir, Gedson, Salih ve yeni alacağım oyuncu var. Geçiyorsa oynatacağım. Genç oyuncu oynayacaksa oynar. Hata yapar, bekle tamam ama maç kaybetmek de olmaz. Diğer oyuncu da formsuzsa değiştireceğiz. Biz yarışma takımıyız." Şenol Güneş: "Arda Güler'i örnek vereyim. Oynadı, sırıtmıyor, katkı yapıyor. Yaşına mı bakacaksın." Şenol Güneş: "Mustafa diye bir genç aldık. Bakacağız fizik durumuna. Berkay. Yetmiyor, bakacaksınız. Berkay, Ege oynasın diye uğraşıyoruz. Yeni gelenler de öyle. Yeni gelenler oynar mı? Keşke hepsi oynasa. Hoca gençlere karşı veya gençlere sahip çıkıyor. Ben çıkamıyorum, oyuncular kendine çıkacak. Çıkan çıkacak. Eldeki oyuncuları geçecek oyuncu istiyorum. Transferle mi olsun, gençlerle mi olsun bakacağız." Şenol Güneş: "Yaylada çiçek gibi çıkıyor oyuncu. Daha fazla çıkması için bahçeye iyi bakmamız lazım. Çocuğu eğiteceğiz, güçlü karakterle sahaya çıkacak. 16-17'de oynasın çocuklar. 20-25'i de deneriz ama Beşiktaş'ın yarışan takımı var. Genç takımda kaybedebilirsin ama burada yok. Süper Lig'de şampiyon olmak istiyoruz, Konferans Ligi'nde başarı istiyoruz." Şenol Güneş: "Bu sene Beşiktaş'ın daha iyi olacağını düşünüyoruz. Geçen sezon bıraktığımız yerde bize iyi denmesini kabul etmiyoruz. Lige en hazır Beşiktaş diyorlar, daha başlamadık nereden biliyorsunuz. Geldiğiniz noktadan geri düşemezsiniz, daha yukarı gitmelisiniz. Bir çizgi yakaladık. Bu çizgi şampiyonluk için yetmez. Bu sene takımlar daha iyi olacaktır." Şenol Güneş: "Geçen sene oynadığımız oyunda Amir ön liberoda, teknik olarak iyiydi. Bize çok katkı yaptı. Memnunuz. Salih çok aşama kaydetti. Kendi değerlerinin altındaydı, iyiydi ama daha iyi olabilir. Gedson da aynı şekilde. Daha yükselebilir. Alırım oyuncu da bunlar iyi oynar, oynasınlar. Bu 3'ünden 1'ini 2'sini kenarda bırakabilirim. Hücumda tek başında, hücuma dönük olabilir ama orta saha olarak oynanır. Bazı oyuncu vardır, 8'dir ama hücuma da iyi çıkar. Adamı tek mevkide tutmak istemiyorum. Bunu denedik. Santrfor arkasında olmadığı zaman bitiyoruz. Oyuncu da bitiyor, biz de. Anlamı olmaz. Aldığımız oyuncuyu kullanmamız lazım. Önliberoyu da tek mevkide düşünmüyorum." Şenol Güneş: "Muleka iyi çalışıyor. Verip vermeyeceğimiz belli değil. Acelem yok onunla ilgili. İyi bir şey çıkarsa, ben de iyi oyuncu alırsam bırakabilirim. Kulübün işine gelecek, öyle gidecek. Astım kestimle olmaz, büyük bir kulüp burası. Her oyuncuyu hesaplamak zorundayız. Yüzde 10-20 hata yaparsın ama yüzde 50 hata yapamazsın. Transfer böyle bir şey." Şenol Güneş: "Transferde bizi etkileyen bir faktör Afrika Kupası. Bazı oyuncularla ilgili görüşlerimizi değiştirme noktasına getirdi. Afrika Kupası maçlarıyla lig arasında bir kopukluk var. 4-5-6 maç oynamama durumu sıkıntı olur. Masuaku, Saiss, Colley, Aboubakar, Ghezzal... Bir tereddütümüz var. Baktığımız oyunculardan 2-3 oyuncu var ama hep Afrika'ya yakalandık. Fiyatları da uygun. Bunu nasıl aşacağımızı düşünüyoruz. Elimizdekiler var 1, alalım mı almayalım mı var 2. Tam karar veremiyoruz. 1-2 isim vardı, daha öndeydi ama onlar da gittiği zaman bittik. Sağ taraf tamam, sol tarafa Türk oyuncu var tamam. 2-3 mevki geride, çok. Hücumda da var. Aboubakar, Ghezzal, Muleka var. Sıkıntılı bir durum. Transferi de yön değiştirerek yapmaya çalışıyoruz. Milli takıma çağrılmayan oyuncular var, alırsak çağırırlar mı? Karar veremiyoruz. Uygulamaya geçemiyoruz."

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.