• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

"Şenol Güneş Dele Alli'yi tekrar futbola döndürebilirse..."

UzmErdaL

Premium Üye
İşte Yusuf Kenan Çalık'ın açıklamaları:

"Bence Dele Alli konusunda psikolojik bir sorun var. Daha evvel iddialı konuşmuştum, sonuç ne olursa olsun hangi takım şampiyon olursa olsun eğer şenol Güneş Dele Alli’yi futbola tekrar geri döndürebilirse, bence sezonun en iyi teknik direktörü olur. Çünkü imkansız bir olaydan bahsediyoruz. Bu oyuncunun ismini internete yazdığınız zaman, ilk olarak İngiltere’de “Dele Alli’ye ne oldu” yazıyor. Çünkü herkes onu konuşuyor, Dele Alli meselesi İngiltere’de ne oldu, bu adama ne oldu da bu kadar düştü diye konuşuluyor ve kimsenin net bir cevabı yok. Hani bazılarına şunu söyleyebiliyorsun, çok ağır bir sakatlık geçirdi dönemedi. Mesela Bruma, psikolojik olarak çok ciddi bir olay yaşadı ailesiyle alakalı, ve futbol hayatı bitti. ancak burada Dele Alli için tek öne sürülen nokta şu: Birincisi eski hocası Pochettino'dan önceki genç yaş kategorilerindeki hocası, amacının finansal olarak iyi bir kontrata imza atıp, kendini rahata erdirip, futbol dünyasında da önemli bir konuma gelmek olduğunu, hedefinin bu olduğunu ve buna ulaştığı için de -biliyorsunuz 2018’de altı yıllık bir sözleşme imzalamıştı, çok ciddi paralar almıştı- ve dünyanın en iyi futbolcuları arasında gösteriliyordu orta saha sıralamasında. Ondan sonra o hevesini kaybettiği konuşuluyor, bu birincisi. İkincisi de futbolla ilgili aslında artık ilerlemek istemediği, futboldan bıktığı, tamamen bunu bir iş olarak gördüğü, o yüzden de keyif almadığı söyleniyor. Dele Alli ile ilgili başka net bir neden yok, evet sakatlık sorunları da yaşadı ama çok ağır sakatlık yaşadığını söylemek mümkün değil.

Bence çok doğru bir transfer değildi, geldiğinde de Dele Alli’nin Beşiktaş’a ihtiyacı var, Beşiktaş’ın Dele Alli’ye çok ihtiyacı yok demiştim, hala aynı fikirdeyim. Dele Alli’yi Premier lig seviyesine çıkarmak bile iyi olur ama milli takım seviyesi imkansız. Eğer Dele Alli’yi Şenol Güneş Premier lig seviyesine çıkartırsa, son yıllarda yapılan en büyük iş olur. Tarihte Lampard’tan, Gerrard’tan daha hızlı 50 gole ulaşan bir orta saha oyuncusundan bahsediyoruz. Kendi yaş kategorisinde o dönemde 21 yaş altıydı sanırım, onun için dünyanın en iyi oyuncusu deniyordu. Şimdi böyle bir oyuncunun buralara düşmesi, “buralardan” kastım lig değil, bu kadar futbol olarak düşmesi, ciddi anlamda bir tartışma konusu. buna İngilizler çözüm bulamamış. Ben çok merak ediyorum, futbolu bıraktıktan sonra röportaj verecektir. Bu düşüşün sebebini, kendi yaşadıklarını herhalde anlatır."

Duhuliye.com

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.
Üst Alt