• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Saç Sosisi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

SiyahLi

Süper Moderatör
Bayan Üye

Saç şekillendirme sosisi olarak da bilinen saç sosisi, doğal dalgaların en kolay adreslerinden biri haline geldi. Sosis saç bigudisi, saçlara kolayca sarılabiliyor ve saçların naturel dalgalı görünmesine yardımcı oluyor. Peki, sen saten saç sosisini denedin mi? Sosisle saç sarma adımlarımızı takip ederek sen de ısısısz saç şekillendirme sosisini kullanmaya başlayabilirsin. Sosis saç modellerini ve evde ısısız saç sosisi kullanmanın püf noktalarını anlatıyoruz. :)

Saç Sosisi Nedir?

Sert silikondan veya satenden yapılan saç sosisleri, içindeki tel yardımıyla saçların tıpkı bigudi ile sarılmış gibi dalgalı görünmesine yardımcı oluyor. Saç şekillendirme sosisi, ısısız saç dalgalandırma yöntemlerinden biridir. Genellikle saten saç sosisi tek büyük bir parçadan meydana geliyor ve saçların iki yandan dalgalanmasını sağlıyor. Bazı sosis saç bigudileri ise daha kısa parçalardan oluşur ve saçlarının bukle bukle sarılmasını sağlar. Sen de saç tipine göre saç sosislerinden birini seçip evde ısısız saç şekillendirme rutinine başlayabilirsin.

Saç Sosisi Nasıl Kullanılır?
1. Adım: Şekillendirici krem

Saç sosisini hafif nemli saçlarına uygulamanı öneririz. Sosisle saç sarma için nemli saçlarına ilk önce Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi uygulamalısın. Böylece saçların daha kolay şekil alır ve elektriklenme olmaz. Saç Güzelleştirici krem, saçlarına parlaklık ve yumuşacık bir görünüm kazandıracak. Nemli saçlarına yağ kremini uyguladıktan sonra tarayarak kremin eşit yayıldığına emin olabilirsin.

2. Adım: Saçlarını ortadan ikiye ayır
Saten saç sosisini kullanmak için saçlarını ortadan ikiye ayırmanı öneririz. Saçlarını tam ortadan ikiye ayırdıktan sonra tarayarak daha kolay sosisle saç sarabilirsin.

3. Adım: Saçlarına sosisi sar

Saç sosisini tam saçlarının üst kısmına tıpkı taç gibi yerleştir. Sonrasında iki yanına ayırdığın saçlarını saç sosisine sar. Eğer saçlarının bukle bukle görünmesini istiyorsan, saç tutamlarını burarak da saten saç sosisine sarabilirsin.

4. Adım: Saten saç sosisini sabitle
Saç sosisi genellikle gece uyumadan önce kullanılıyor. Eğer sen de ipek saç sosisinin gece boyu bozulmamasını istiyorsan mandal tokalarla saç sosisini sabitleyebilirsin. Saçlarının iki uç kısmına ve saçlarının tepesine mandal toka takarak saç sosisinin sabit kalmasını bekle.

5. Adım: Gece boyu bekle
Isısız saç şekillendirme zaman ister... Bu nedenle saç sosisini gece yapmanı ve sabaha kadar saçlarında kalmasını öneriyoruz. Saçlarınnı bozulmaması için istersen saç sosisinin üzerine pamuklu bone takabilirsin.

6. Adım: Saçlarını dikkatlice aç
Saç sosisini 8-9 saat sonra dikkatilce açmalısın. Buklelerini hassas bir şekilde aç ve parmaklarınla daha dolgun görünmesini sağla. Saç buklelerini belirginleştirmek ve gün boyu daha doğal dalgalara sahip olmak için Kérastase Curl Manifesto Gelée Curl Contour Kıvırcık Saçlar Için Bukle Belirginleştirici Jel Krem uygulamalısın. 24 saate kadar saçların elektriklenmesini önleyen ve saçları besleyen bu kıvırcık saç kremi, buklelerine canlılık kazandıracak.

Isısız Saç Sosisiyle Yapabileceğin Saç Modelleri
1- Yandan dalgalı saç modeli

2- Salaş topuz

3- Su dalgası

4- Doğal dalgalar

5- İnce örgüler

6- Hacimli bukleler

(Alıntıdır)

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.