ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

  • “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

Nedir ? Reel Ne Demek? Reel Kelimesinin Anlamı Nedir? Reel mi Real mi?

Hazarfen

Forum Üyesi
Katılım
25 Ara 2022
Mesajlar
15
Tepkime puanı
0
Puanları
1


Sosyal medya, sanal alem, ya da en kapsayıcı kullanımıyla internet ortamının tam zıttını ifade eden reel kelimesi, internet üzerinden gerçekleştirilen sohbetlerde sık sık kullanılır. Dilimize sonradan dahil olan bu kelime, reel ne demek, reel kelimesinin anlamı nedir gibi sorularla inceleniyor. İşte reel kelimesinin anlamı ve doğru kullanımı.

Sosyal medya kadar iş dünyasında ve borsada da kullanılan reel kelimesi, pek çok kişi tarafından reel ne demek, kökeni ne, reel kelimesinin anlamı nedir gibi sorularla araştırılıyor. Doğruluk, gerçeklik, yapay olmayan gibi anlamlara gelen bu ifade, kullanıldığı bağlama göre farklı bir anlam kazanmaktadır.

REEL Mİ REAL Mİ?

İngilizce'de real, Fransızca'da reel şeklinde bulunan bu kelime dilimize Fransızca'dan geçmiştir. Dolayısıyla biz kelimenin reel halini kullanıyoruz. Kelime her iki dilde de aynı anlama gelmekte olup dilimizde de asıl anlamını korumaktadır.

REEL NE DEMEK?

Reel ya da real kelimesi, sözlükteki tanımıyla "yalan ve yapay olmayan, gerçek, doğru, nesnel gibi anlamlara gelir. Yapay ve sanal olanın tam zıttıdır. Gerçek hayatı ve yaşadığımız gerçekliği kapsar. Ayrıca bu kelime, matematikte reel sayılar terimiyle, iş dünyasında reel faiz ve benzeri ifadelerle karşımıza çıkar. Bu kelime İngilizce ve Fransızca üzerinden sadece dilimize değil başka pek çok dile geçmiş ve yerleşmiştir.

REEL GÖRÜŞMEK NE ANLAMA GELİR?

Çoğunlukla sanal ortamda gerçekleşen tanışma konuşmalarda bu ifade kullanılır. Sanal alemde yani sosyal medyada tanışan insanlar reelde görüşme kararı alırlar ve bu yüz yüze görüşme anlamına gelir. Reelde görmek de aynı anlama gelir.

Alıntı
 

Anna

Forum Üyesi
Katılım
25 Ara 2022
Mesajlar
105
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Teşekkürler.
 
Üst Alt