• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Öğrenci odaklı üniversite

omeralt

Forum Üyesi

HKÜ, Genel Memnuniyet sıralamasında 200 üniversite arasında 8., 74 vakıf üniversitesi arasında ise 3. sıraya girdi. Üniversitelerin de göstermiş oldukları performansa göre rektörleri de değerlendiren ÜniAr, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’yi “ÜniAr Gümüş Ödülü”ne layık gördü. Araştırma sonuçlarını değerlendiren Dereli, TÜMA sonuçlarının, öğrenci memnuniyetini merkeze alarak oluşturdukları eğitim-öğretim ve araştırma ekosisteminin doğal bir yansıması olduğunu belirtti.

Tüm memnuniyet kategorilerinde üst sıralarda yer almalarının da son derece önemli olduğunu vurgulayan Dereli, “Bizi en çok mutlu eden sonuçlardan birisi de Kişisel Gelişim ve Kariyer Desteği kategorisinde A+ notu ile vakıf üniversiteleri arasında 3., tüm üniversiteler arasında 6. sırada yer almamız” diye konuştu.

HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ

Rektörü: Prof. Dr. Türkay Dereli

Kuruluş Tarihi: 2008

Bulunduğu İl: Gaziantep

Akademik Birimleri: Eğitim, Güzel Sanatlar ve Mimarlık, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler, Hukuk, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, İletişim, Havacılık ve Uzay Bilimleri, Turizm fakülteleri, Meslek Yüksekokulu ve Yabancı Diller Yüksekokulu bulunuyor.

Öğrenci Sayısı: 7.797

Akademik Personel Sayısı: 273

İletişim Bilgisi:

Teorik ve uygulamalı eğitim bir arada

Sağlıktaki iki asırlık birikimini eğitim alanına aktaran Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, doktora, yüksek lisans, lisans ve ön lisans programlarında dünya standartlarında sağlık profesyonelleri yetiştiriyor. Akademik kadrosu, uygulamalı eğitimi, uluslararası alanda stratejik iş birlikleri ve teknolojik imkânları ile sağlık alanında fark oluşturan üniversite, bünyesindeki hastaneleriyle öğrencilere sağlık alanında pratik yapma imkânı veriyor.

Dünya çapındaki 55 ülkede 130 üniversite ile stratejik iş birliği yaparak sağlık alanında küresel üniversite konumunda yer alan Bezmiâlem, ABD’nin lider üniversitelerinden Johns Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi ile 10 yıldır devam eden iş birliğine son iki yıldır Hemşirelik Bölümü’nde iş birliğini de ekledi. Bu anlaşma çerçevesinde, Tıp Fakültesi eğitim müfredatında yer alan özellikli dersler, Johns Hopkins’ten gelen seçkin öğretim üyeleri tarafından veriliyor. “Bilimsel Araştırmalar” başlıklı sunumlarını başarıyla tamamlayan tıp fakültesi öğrencilerinden sıralamaya girenler 1 ay süreyle Johns Hopkins’te staj yapabiliyor.

BEZMİÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ

Rektörü: Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu

Kuruluş Tarihi: 2010

Bulunduğu İl: İstanbul

Akademik Birimleri: Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Sağlık Bilimleri fakülteleri, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bulunuyor.

Öğrenci Sayısı: 2961

Akademik Personel Sayısı: 605

Burs Olanakları: ÖSYM bursları/indirimleri, derece bursu, destek bursu, tercih indirimi, kardeş indirimi, peşin ödeme indirimi, spor bursu ve akademik başarı bursu bulunuyor.

Yurt Olanakları: Anlaşmalı kurumlar var. İletişim:

8 alanda dünya listesinde yer aldı

Yaşar Üniversitesi, Times Higher Education’ın (THE), “Üniversitelerin Etki Sıralaması 2024”te yer aldı. Listeye 8 başlıkta girerek başarısını yenileyen Yaşar Üniversitesi, Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı, Sorumlu Tüketim ve Üretim ve Barış, Adalet ve Güçlü Kurumlar alanlarında dünya genelinde 401-600 sıralamasında; Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Erişilebilir ve Temiz Enerji ve Eşitsizliklerin Azaltılması alanlarında 601-800 sıralamasında, İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme alanında 801-1000 sıralamasında; Hedefler İçin Ortaklıklar alanında ise dünya genelinde 1001-1500 sıralamasında yer aldı.

BM’nin 17 ana başlıktaki Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri için küresel sorunlarla mücadelede üniversitelere büyük sorumluluklar düştüğünü belirten Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, bu konuların çözümüne katkıda bulunmak için çalıştıklarını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Levent Kandiller de “Hedefimiz dünya sıralamalarında ilk binde yer almak. Artan üniversite sayısına rağmen 3 senedir sürdürülebilir bir şekilde listedeyiz, gururluyuz” dedi.

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ

Rektörü: Prof. Dr. Levent Kandiller

Kuruluş Tarihi: 2001

Bulunduğu İl: İzmir

Akademik Birimleri: İnsan ve Toplum Bilimleri, Hukuk, İletişim, Mimarlık, Sanat ve Tasarım, Mühendislik, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri olmak üzere 7 fakültesi,

Meslek Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bulunuyor.

Öğrenci Sayısı: 7.800

Akademik Personel Sayısı: 423

Burs Olanakları: Eğitim Öğretim Bursu / İndirimi, Akademik Başarı, Yetenek, Barınma, Uluslararası Öğrenci ile Şehit ve Malul Gazi bursları var. Burslu öğrenciler yurttan da yararlanabiliyor.

Yurt Olanakları: 176 kız öğrenci, 178 erkek öğrenci olmak üzere toplam 354 yatak kapasiteli yurdu var.

İletişim Bilgisi:

Vakıf Üniversiteleri

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi İstanbul

Alanya Üniversitesi - Altanya Antalya
Altınbaş Üniversitesi İstanbul
Anka Üniversitesi Ankara
Ankara Bilim Üniversitesi Ankara
Ankara Medipol Üniversitesi Ankara
Antalya Belek Üniversitesi Antalya
Antalya Bilim Üniversitesi Antalya
Atılım Üniversitesi Ankara
Avrasya Üniversitesi Trabzon
Bahçeşehir Üniversitesi İstanbul
Başkent Üniversitesi Ankara
Beykoz Üniversitesi İstanbul
Bezmialem Vakıf Üniversitesi İstanbul
Biruni Üniversitesi İstanbul
Çağ Üniversitesi Mersin
Çankaya Üniversitesi Ankara
Demiroğlu Bilim Üniversitesi İstanbul
Doğuş Üniversitesi İstanbul
Fatih Sultan Mehmet V. Üniversitesi İstanbul
Fenerbahçe Üniversitesi İstanbul
Haliç Üniversitesi İstanbul
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Gaziantep
Işık Üniversitesi İstanbul
İbn Haldun Üniversitesi İstanbul
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Ankara
İstanbul Arel Üniversitesi İstanbul
İstanbul Atlas Üniversitesi İstanbul
İstanbul Aydın Üniversitesi İstanbul
İstanbul Beykent Üniversitesi İstanbul
İstanbul Bilgi Üniversitesi İstanbul
İstanbul Esenyurt Üniversitesi İstanbul
İstanbul Galata Üniversitesi İstanbul
İstanbul Gedik Üniversitesi İstanbul
İstanbul Gelişim Üniversitesi İstanbul
İstanbul Kent Üniversitesi İstanbul
İstanbul Kültür Üniversitesi İstanbul
İstanbul Medipol Üniversitesi İstanbul
İstanbul Nişantaşı Üniversitesi İstanbul
İstanbul Okan Üniversitesi İstanbul
İstanbul Rumeli Üniversitesi İstanbul
İstanbul S.Zaim Üniversitesi İstanbul
İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi İstanbul
İstanbul Ticaret Üniversitesi İstanbul
İstanbul Topkapı Üniversitesi İstanbul
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İstanbul
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi İstanbul
İstinye Üniversitesi İstanbul
İzmir Ekonomi Üniversitesi İzmir
İzmir Tınaztepe Üniversitesi İzmir
Kadir Has Üniversitesi İstanbul
Kapadokya Üniversitesi Nevşehir
Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Kocaeli
Koç Üniversitesi İstanbul
Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Konya
Kto Karatay Üniversitesi Konya
Lokman Hekim Üniversitesi Ankara
Maltepe Üniversitesi İstanbul
Mef Üniversitesi İstanbul
Mudanya Üniversitesi Bursa
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Kayseri
Ostim Teknik Üniversitesi Ankara
Özyeğin Üniversitesi İstanbul
Piri Reis Üniversitesi İstanbul
Sabancı Üniversitesi İstanbul
Sanko Üniversitesi Gaziantep
Ted Üniversitesi Ankara
Tobb Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Ankara
Toros Üniversitesi Mersin
Türk Hava Kurumu Üniversitesi Ankara
Ufuk Üniversitesi Ankara
Üsküdar Üniversitesi İstanbul
Yaşar Üniversitesi İzmir
Yeditepe Üniversitesi İstanbul
Yüksek İhtisas Üniversitesi Ankara

Leon

Forum Üyesii
Paylaşım için teşekkürler.

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.