• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Milletvekili seçilirse Meclis’in açılışını yapacak olan Hasan Cemal, Atatürk’ten gelen geleneği devam ettirerek frak giymek istiyor

Emre ESMER

Moderatör
Yeşil Sol Partisi’nden İstanbul’dan milletvekili adayı olan; muhabirlik, editörlük, Ankara temsilciliği, genel yayın yönetmenliği ve yazarlık dahil olmak üzere birçok meslek yapmış olan Hasan Cemal, milletvekili seçilmesi durumunda ”en yaşlı üye” sıfatıyla yapacağı TBMM açılışında frak giyeceğini söyledi. Hasan Cemal, ”Meclis’i kuran, cumhuriyeti kuran Atatürk o dönemde giymiş... Tayyip Erdoğan bu mecburiyete son verdi ama ben Erdoğan’ın bu tercihinin tersini yapmak istiyorum” dedi.

Yeşil Sol Parti İstanbul 2. Bölge 3. sıradan milletvekili adayı Hasan Cemal, ”Elimi bizzat taşın altına sokmak için 54 yıllık gazetecilik hayatımı kapatıyorum” sözleri ile gazeteciliği bıraktığını açıklamıştı. Hasan Cemal, Medyascope’ta Genel Yayın Yönetmeni Ruşen Çakır’ın sorularını yanıtladı. ”Çok tartışmalı ama frak giyeceğim” Seçilmesi durumunda TBMM’nin en yaşlı üyesi olacak olan Hasan Cemal, Meclis’in açılışına başkanlık edeceği konuşmaya ilişkin yöneltilen soru üzerine, şunları söyledi:

”Çok tartışmalı biliyorum ama frak giyeceğim. En temel nedeni bir yerde Atatürk’ten gelen bir şey, bu bir gelenek. Meclis’i kuran, cumhuriyeti kuran Atatürk o dönemde giymiş... Tayyip Erdoğan bu mecburiyete son verdi ama ben Erdoğan’ın bu tercihinin tersini yapmak istiyorum. Frakımı giyip Meclis’i öyle açmak istiyorum. Frakı, Orhan Pamuk’un Stockholm’daki Nobel törenine giderken kiralamıştım. Bu sefer Altan Öymen dedi ki merak etme, Meclis Başkanlığı devlet tiyatrolarından kiralıyor dedi. Altan Abi’nin söylediği gibi ise Ankara’dan hallederiz frakı.”

Kaynak: T24

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.