• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Meslek liseleri tercih ediliyor

BenDeniZ

Forum Üyesi
Bayan Üye

MÜSİAD Genel Merkezi’nde dün gerçekleştirilen çalıştayda konuşan Bakan Özer, mesleki eğitimin istihdamla bağının güçlendirilmesi için tüm dünyada ciddi proje ve çalışmaların yapıldığını kaydederek “Artık 21. yüzyılda iş dünyasının beklediği becerilere sahip insan kaynağının yetiştirilebilmesi için başarılı öğrencilerin mesleki eğitimi tercih etmesi gerekiyor” dedi.

Demirören Medya Lisesi yüzde 1’le öğrenci aldı

Meslek liselerinde eğitim üyelerinintüm alanlarda en güçlü temsilcileriyle 4-5 alanı kapsayacak şekilde güçlü iş birlikleri kurduklarına değinen Özer, akademik olarak başarılıöğrencilerin meslek liselerine döndüğünü dile getirdi. İlk kez ASELSAN Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile başladıklarını, Teknopark İstanbul, Konya Mesleki Teknik, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Mesleki Teknik Anadolu liselerinikurduklarını belirten Özer, “En son kurduğumuz Demirören Medya Mesleki Teknik yüzde 1’lik veya yüzde 1’e yakınbaşarı dilimlerinden öğrenci almaya başladı. Yani Ankara Fen Lisesi’ne gidecek puanı olan öğrenci Ankara Fen Lisesi’ne gitmedi. Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ni tercih etti. Bu aslında bir kırılmaya işaret ediyordu. Yani siz güçlü altyapısı olan ve istihdam garantisi olan meslek liseleri inşa ederseniz, sektörle birlikte alıcısı vardı” diye konuştu.

Bakan Özer, çalıştayın ardından İstanbul Eyüpsultan’da Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulu’nun açılış törenine katıldı. Törende konuşan Özer,okula ismi verilen Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmet ve minnetle andı. Türkiye’de 4 bin 506 okulun onarımını tamamladıklarının altını çizen Özer, “198 yeni okul binasını eğitim öğretime hazırladık. 1.710 bağımsız anaokulunu eğitim öğretime hazır hale getirdik” dedi.

SiyahLi

Süper Moderatör
Bayan Üye
Paylaşım için teşekkürler.

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.