• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Masterchef'te kupa için geri sayım! İlk 3'e adını yazdırdı

Nova

Forum Üyesii

MasterChef'te Metin, Ayaz, Kıvanç ve Görkem, Burak Kaya'ın elenmesinin ardından yarı final mücadelesi kıran kırana başladı. Somer Şef, ilk üçe kalmak için izlenecek yolu açıkladı ve ilk etapta ikonik yemeklerin yapılacağını, ikincide yaratıcı tabak çıkarılacağını ve son olarak da şef tabağı yapılacağını belirtti. Yarışmacılar ilk defa şef bıçakları ile mutfağa girdi.

İkonik tabak, gastronomi dünyasında modaların öncüsü şeflerin tabakları olarak açıklandı. Günün ikonik tabakları Beef Bourguignon ile Puree De Pomme oldu.

Oylama sonucunda ilk tabaktan Kıvanç 19, Metin 21, Ayaz 21 ve Görkem 15 puan aldı. Yarışmacılar ikinci tabak olarak salçadan yaratıcı tabaklar çıkarmaya çalıştı. İkinci yarış sonunda Metin 46, Kıvanç 45, Ayaz 40 ve Görkem toplam 33 puana ulaştı.

Akşamın son yemeğini ise Mehmet Şef yaptı. Yarışmacılar, Mehmet Şefin 'Yakamoz' adlı yemeğini en iyi yapmak için mücadele etti. Gecenin sonunda toplam oylamada en az puanı alan Görkem oldu. Görkem, "Bugün olmadı, bazı hatalarım vardı" dedi. Ayaz 59, Metin ise 64 puanda kaldı. Şeflerden toplamda 69 puan alan Kıvanç ilk 3'e adını yazdırdı.

Kıvanç yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:Geçen hafta 4 gün boyunca savaştım, bugün odaklanarak geldim. Mutluyum şef arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Masterchef'in ilk 3'üne kaldım, hedefim şampiyonluk ve finale çıkmak.

Bu içeriğin kaynağı Milliyet haber sitesidir.

Tugbu

Forum Üyesi
Bayan Üye
Bilgi paylaşımı için teşekkürler.

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.