• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Koruma Kalkanı..!!

Aaryan

Forum Üyesii
Konumuz Beşiktaş’ın güncel hali....Önceliğimiz dün Duhuliye’de patlayan Ceyhun Kazancı’nın istifa haberi..Bir Ceyhun Kazancı kimdir? İki kulüpteki görev tanımı nedir? Bu soruların cevabı bende kısmen var,yok.Kendisini şahsen tanımıyorum. Beşiktaşlı varlıklı bir ailenin fertlerinden biri olduğunu okuduğumu hatırlıyorum bir yerlerde. Futbol dünyasına eğitim alarak ve profesyonel çalışarak hizmet verdiğini biliyoruz. Bir TV yayınında da gördüğüm kadarı ile İngilizcesi kendini ifade edebilmenin çok üzerinde. Ha dedikodu kazanında da mevcut hükümetin ön ayak olması ile bizim kulubün içine sokulduğu da idda edildiğine şahit oldum. Kah söylentiler kah bildiklerimiz ile ortada bir adam Ceyhun Kazancı. Yani öyle Polat Alemdar gibi yüzü değiştirilmiş sesi ile oynanmış bir hayal kahramanı değil. Buraya kadarkiler birinci sorumuzun cevabı. Peki ya ikinci soru? Sportif Direktör. Sarı çizmeli Mehmet ağa. Ne iş yapar bu kişi? Valla benim bildiğim bu adamlar başkandan sonra ikinci kişi dünyadaki örneklerinde. En önemli özellikleri çim yutmuş olmaları. Toprak yemiş, bengay yalamış olmaları. Adı üstünde sportif direktör. Profesyonel oyuncu geçmişi olması şart oğlu şart. Teknikten,taktikten anlayacak.Teknik direktörü atayacak gerikirse istifasını isteyecek. Transferde teknik direktörün istediği poziyonlara kısa/uzun listeyi tek başına hazırlayıp tüm sorumluluğu alacak.Eğer idari direktör yoksa da kulüp içinde tüm pazarlık aşamalarını da yönetecek. Eldeki bütçeyi harcama konusunda yetkili olacak. Şimdi bütün bunlar Ceyhun beyde var mı? Ya da kendisine yetkilendirme yapılmış mı? Tabi ki hayır. Bakın ben Ceyhun beyin görev tanımını tahminliyeyim size. Hocanın istediği mevkilerdeki topçuları menejerlere aktarmak. Oralardan gelen oyuncuların bütçelerini de başkana sunmak. Bu kadar. Bakın başka herhangi bir görevi olmadığına eminim ama ispat edemem. Ha bir de arkadaşın İngilizcesinden de faydalanıp arada tercümanlık da yaptırıyorlardır. Yani ne sportif ne de idari olarak herhangi bir yetkisi, etkisi falan yoktur bu ülke düzeninde. Bu yazı yanlış anlaşılmasın Ceyhun Kazancı’yı falan koruma yazısı değildir de adamın üzerine haksızca çullanan güruhu uyarma yazısı olarak kabul edilebilir. Bu pozisyonlar başkanların,yönetimlerin ‘’ Koruma Kalkanı’’ dır işte o kadar. P.tesi Salı beyaz yakalı arkadaşımız gider şimdiye kadar bütçe yok diye onay verilmeyen bir çok transfer düşer. Ne olur? Başkan, yönetim 1 sene daha kazanır. Yahu buluyorsan Ceyhun,Ali;Veli gibi kendini yetiştirmiş, dil bilen, uluslararası bağlantısı kuvvetli, iletişim kabiliyeti yüksek pırlanta gibi çocukları neden çakala çukala yem ediyorsunuz ey yetkililer. Koy yanına eski, kaliteli yetişmiş topçularından birini yap idari sportif ayırımını ver bütçeyi, yetkiyi yaslan arkana sor hesabını. Ama olmaaazzz.. Sonra kim hava atacak imza törenlerinde, kupa seramonilerinde ya da dernek davetlerinde. Başkanım aşşağı başkanım yukarı. Eh bir de başarısızlık gelirse doğru adamları seçemediniz diye de hesap sorarlar camiadan. En iyisi mi ara bir pozisyon yapalım birini de oturtalım. Etinden sütünden faydalanırken işler kötü giderse medyadaki farelerimiz ile çöplemeye başlayalım. Valla benim Beşiktaş adına gördüklerim bunlardır. Ha Ceyhun Kazancı da susacak. Sessizce gidecek aynı Şenol Güneş’in gittiği gibi. Bu piyasada kalmak iş bulmak onların birinci öncelkleri çünkü. Hatırlayın son senesinde Şenol hocaya kızmamızın tek sebebi kötü hoca olmasından değil zaten öyle düşünmek bizim haddimizi aşar da kim Beşiktaşlı kim değili çok iyi anlarız hamdolsun. Konuş hocam neler döndüğünü anlat tüm taraftar bilsin dedik o Milli takıma gitmeyi sistemin içinde kalmayı daha mantıklı buldu. Kendi adına da karıyeri açısından doğrusunu yaptı. Aynısını yapacak sayın Kazancı da. Ama söylüyorum koyun Ceyhun beyin yerine hayatının tek anlamı Beşiktaş olan bir neferi ve sonra da yapın bu muameleleri.. Bak bakalım neler oluyor, ne kapı kalıyor ne baca. Koymazlar koyamazlar çünkü onların ihtiyacı liyakat yada kulube sadakat değil sadece iş gördürtmek. Bu kafa hüküm sürdüğü sürece, kendini korutan da memnun koruyan kalkan da.Bize laf düşmez yani.. Herkese iyi pazarlar.. Bülent Bilirgen/duhuliye.com

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.