• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

İzlediği haberden etkilenerek Anadol koleksiyonu yaptı

Forumcu

Forum Üyesii
İzlediği haberden etkilenerek Anadol koleksiyonu yaptı

Büyükçekmece’de yaşayan 56 yaşındaki öğretmen Bahri Göktaş, birkaç yıl içerisinde hobi olarak topladığı Anadol marka araçların koleksiyonunu yaptı. Bir tek Böcek modelli aracının eksik olduğunu ifade eden Göktaş, yakın zamanda onu da koleksiyonuna katmak istediğini söyledi.

5 yıl önce yurtdışına eski model bir aracını götüren gurbetçi vatandaşın haberini izleyerek etkilenen 56 yaşındaki öğretmen Bahri Göktaş, yerli üretim Anadol marka otomobilleri araştırmaya başladı.

Araçları tek tek araştırıp bulan Göktaş, Anadol markalı 10 aracı bir araya getirdi. 2-3 yıl içerisinde tüm araçları toplayan Göktaş, son olarak ise Anadol’un 'Böcek' modelini arıyor. Araçların hepsinin çalışır durumda olduğunu söyleyen Bahri Göktaş, kendisine gelen tekliflere rağmen satmayı düşünmüyor. Yol üzerinden geçen insanların ilgisini çektiğini ve araçların yanında fotoğraf çekildiklerini belirten Göktaş, arabaları için bir sergi açmak istiyor.

Koleksiyonuyla ilgili konuşan, Bahri Göktaş, “Bundan 5 yıl önce akşam evde haberlere bakıyordum. Almanya’da çalışan Türk işçi buraya gelip Anadol ve Tofaş araba alıyor. Bakımlarını yaptırıyor 1970’li yıllarındaki sanatçıların fotoğraflarını giydiriyor araca ve Almanya’ya götürüyor. Orada bu durum gündem olmuş. Benimde sonradan aklıma geldi Anadol araba. Bir tane alayım dedim, ilk A2SL modelini aldım Ankara’dan. Şimdi bir tane Anadol Böcek modelimiz eksik. Fiyatlar uygun iken almıştım. Hepsi çalışır durumda muayene sigorta var” dedi.

Araçlarını sergilemek istediğini belirten Göktaş, “Bir sergi düşünüyorum. Gece gündüz gören herkes merak edip geliyor, fotoğraf çektiriyor . Satmayı düşünmedim hiç. Türkiye’de üretilen arabalarla ilgili bir koleksiyon düşünüyorum” diye konuştu.

Bu içeriğin kaynağı Ntv haber sitesidir.

Tugbu

Forum Üyesi
Bayan Üye
Bilgi paylaşımı için teşekkürler.

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.