• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

İran'dan Türkiye'ye yardım malzemeleri taşıyan iki uçak daha geldi

HKeNN

Forum Üyesi
İran'ın Ankara Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamaya göre, 7 Şubat'tan bu yana arama kurtarma ekipleri, sağlık ekipleri, insani yardım malzemeleri ve iki sahra hastanesini taşıyan yedi uçak, İran'dan Türkiye'deki deprem bölgelerine gönderildi.

Bu kapsamda son olarak İran'dan sağlık ve insani yardım malzemeleri taşıyan iki kargo uçağının daha gönderildiği ve yardımların artarak devam edeceği aktarıldı.

İran, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından arama köpeklerine sahip altı arama-kurtarma operasyon timi, üç sağlık ve bir acil durum ekibinden oluşan 80 kişilik ekibi, 8 ton insani yardım malzemesi taşıyan iki uçakla Türkiye'ye göndermişti.

Sahra hastanesi, 46 kişilik sağlık ekibi ve insani yardım malzemeleri yüklü üç İran uçağı da 10 Şubat'ta Gaziantep ve Adana'ya ulaşmıştı.

İran, şu ana kadar arama-kurtarma, sağlık ve acil durum timlerinden oluşan 126 kişilik ekip ile bir sahra hastanesini toplamda 26 ton sağlık ve insani yardım malzemesi taşıyan beş uçakla Türkiye'deki deprem bölgesine ulaştırmıştı.

İran'dan gelen arama-kurtarma ve sağlık ekipleri Gaziantep’in İslahiye ilçesinde ve Adıyaman’da çalışmalarına devam ediyor.

Bu içeriğin kaynağı Muhalif haber sitesidir.

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.