ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

• “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

İngilterede Sinema Okumak İstiyorum!

Yazar

Forum Üyesi
(Konu yanlış yere açılmış olabilir.. Kusura bakmayın uygun başlığı bulamadım..)

Üniversite ve Yurtdışı gibi konularda bilgisi olanların bana yardım etmesini istiyorum

(Manevi destek olarak da bir şeyler yazabilirsiniz elbette gülücük)

Lise 3.sınıftayım ve Üniversite sınavlarına artık hazırlanmaya başladık..
Ancak ben meslek lisesi öğrencisi olarak Bölümümü sevmemekteyim ve değiştirmek istiyorum. Bazı -kendimce- özel yeteneklerim var diyebilirim.

Öncelikle Sinema ve Senaryo gibi bölümlerden birinde okumak istiyorum. Ben türkiyede okumak istemiyorum açıkçası. Yani yurtdışından belge almanın daha da fazla prestij getirdiğine inanıyorum haklı olarak..

İngiltere'de sinema okumak istiyorum.. Ama hangi üniversitelerde bu bölüm var ve hangi koşullar daha ekonomik bilemedim.. Bu konuda sizin yardımcı olmanızı istiyorum.. Hatta mümkünse burslu olarak okumak istiyorum. Bu konuda da hangi seçenekler mevcut bilmek istiyorum..

Bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Mesela hangi aşamalardan geçmeliyim öncelikle? YGS ve LYS de matematik çözmeden bu işi atlatabilirmiyim? Yabancı dil sınavı gerekecektir mutlaka.. Çok mu zordur bu iş? Hangi yolları izlemeliyim.. Maddi olarak sıkıntımız yok diyemem.. Yani ailem bana bu konuda pek fayda sağlayamaz.. Kendi imkanlarımla okumak durumundayım.bunun için nasıl burs kazanabilirim veya okulun beni kabul etmesini nasıl sağlayabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.. (Mümkünse ayrıntılı bir şekilde cevaplamanızı isterim)
Şimdiden Teşekkürler.

Üst Alt