• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Nasıl Yapılır ? İl/ilçe Nasıl Yazılır? Adreste Ve Dilekçelerde İl/ilçe Yazılışı Nasıl Olmalıdır?

BenDeniZ

Forum Üyesi
Bayan Üye
Katılım
22 Eyl 2022
Mesajlar
3,836
Puanları
36

İl/ilçe yazarken önce il, sonra da ilçe yazılır. İl ve ilçe yazarken büyük harfle başlanması gerekmektedir.

İl/İlçe Nasıl Yazılır?

İl/ilçe yazarken önce il, sonra da ilçe yazılır ve baş harfleri de büyük olmalıdır. Örneğin İstanbul/Ataşehir ya da İstanbul/Kadıköy gibi bir yazım olmalıdır. İl/ilçe yazarken sıraya dikkat etmeli ve baş harflerini de büyük harfle yazmalısınız.

Adreste ve Dilekçelerde İl/İlçe Yazılışı Nasıl Olmalıdır?

Adres yazarken dilekçelerde ya da herhangi bir yerde önce ülke, sonra il, sonra ilçe ve en son da eğer varsa köy ile beraber mahalle adının yazılması gerekir. İl ve ilçe yazarken önce il, sonra ilçe yazılır. Adreste ve dilekçelerde il/ilçe büyük harfle başlar.
 

SiyahLi

Süper Moderatör
Bayan Üye
Katılım
24 Ağu 2022
Mesajlar
4,505
Puanları
38
Konum
Forumzar
Cinsiyet
Kadın
Paylaşım için teşekkürler.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.