• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Hadîs İnkarcıları Hakkında 3 Hadîs-i Şerîf

Linux

Owner
Rasûlüllâh (Sallallâhü Aleyhi ve Sellem)’den 3 Hadîs-i Şerîf
1- Öyle Bir Zamân Gelecek ki Bir Adam, Koltuğuna Yaslanıp; Benim Hadîslerimden Bir Hadîsden Bahsedilince: ‘’Bizimle Sizin Aranızda Her Konuda Allâh’ın Kitâbı Yeterlidir. Onda Bulduğumuz Helâl Şeyleri Helâl Sayar; Harâmları da Harâm Kabûl Ederiz’’ diyecektir. Dikkat Edin! Allâh Rasûlünün Harâm Kıldığı Şey de Aynen Allâh’ın Harâm Kıldığı Şeyler Gibidir. (Yâni Kitâbla Sünnet Arasında Ayırım Yapılmaz.) (Ebû Dâvûd, 4604; Tirmizî, 2664; İbn-i Mâce, 12)
2- Herhangi Biriniz Koltuğuna Oturmuş Durumdayken Benim Emrettiğim veyâ Yasakladığım Bir Konu Kendisine Ulaştığında: ‘’Bilemem (Hadîs, Sünnet Tanımam) Allâh’ın Kitâbında Ne Bulursak Ona Uyarız’’ diye Söyler Vaziyette Bulmuş Olmayayım. (Ebû Dâvûd, 4605; Tirmizî, 2663; İbn-i Mâce, 13)
3- Benden Bir Hadîs Size Aktarıldığında Sizden Birinizin, Koltuğuna Kurulmuş Durumda Şöyle Söylemesini Hiç Bilmiş Olmayayım: ‘’Hadîsleri Bırak, Kur’ân’dan Bir Şeyler Oku. (Diyerek Hadîslerime Saygısızlık Etmeyin) Çünkü o Güzel Sözleri (Hadîsleri) Ben Söyledim.’’ (İbn-i Mâce, 21)

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.