• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Grip belirtilerini 3 damlasıyla kesiyor..

Cormac

Forum Üyesi
Katılım
25 Ara 2022
Mesajlar
82
Puanları
6
*Kış mevsiminde kurtulması en zor rahatsızlıklardan biri de ne yazık ki grip problemi. Her geçen gün artış gösteren soğuk algınlığı, grip, nezle gibi sorunlar bir türlü geçmiyor, sürekli tekrar edebiliyor. İşte bu sorunun çözümü okaliptus yağında saklı.


*Grip belirtileri herkesin hayatını olumsuz etkilemeye ve yavaşlatmaya başlar. Pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan okaliptus yağı, grip belirtilerine karşı etkileyici bir koruma yöntemi sağlıyor.


*Okaliptus ağacının yapraklarından elde edilen yağ, özellikle grip hastalığının belirtilerini hafifletmede etkili bir rol oynuyor. Başlıca faydalarından biri ise solunum sıkıntısını gidermesi. Grip nedeniyle tıkanan solunum yollarını rahatlatabiliyor.


*Okaliptus yağı, balgam söktürücü görevi görebilir. İçerisinde bulunan sineol, mukusu gevşetmeye ve tıkanıklığı hafifletir. Sineol bileşiği ağacın tohumlarından elde edilir. Taze kokusu ve serinletici tadıyla birçok kozmetik ürünün içine ekleniyor.


*Okaliptus yağının buharını solumak, burun tıkanıklığını ve sinüs basıncını hafifletebilir. Bu sayede grip atakları, geçmek bilmeyen grip için ideal bir doğal ilaç olacaktır. Güçlü antimikrobiyal özellikleri enfeksiyonla mücadele eder.


*Etkili özelliklere sahip olan bu yağın buharını solumak hastalığınıza fayda sağlar. Bunun için kaynar suya birkaç damla damlatmak yeterli olur. Bir süre buharı soluduğunuzda mikrop kırıcı özelliği olacaktır. Zararlı mikropların büyümesini engelleyerek solunumu güçlendirebilirsiniz.


*Okaliptus yağını grip belirtilerini hafifletmek için farklı yöntemlerde kullanabilirsiniz. Buhar solumak için sıcak su ve havlu yeterli olacaktır. Buharı daha yoğun sooluyabilmek için havluyla üstünüzü örtebilirsiniz. Ancak grip temelli rahatsızlıklarda oluşan öksürüğü azaltmak için farklı bir yöntem mevcut.


*Okaliptus, Hindistan cevizi veya jojoba yağı gibi taşıyıcı yağlardan biriyle seyreltildiğinde öksürük ve tıkanıklığı giderebilir. Öksürüğü hafifletmek için göğüs bölgesini yumuşatabilir. Aynı zamanda göğüs, boğaz veya sırt bölgesine topikal uygulandığında ağrıları hafifletebilir.


* Seyreltilmiş okaliptus yağıyla gargara yapmak da boğazları rahatlatabilir. Okaliptusun etkili kokusu kötü nefes kokusuna karşı da iyi bir çözümdür. İçindeki sineol bileşiği ağız kokusuna neden olan bakterilerle savaşır.


*Aynı zamanda okaliptus yağının etkili kokusu baş dönmesini, konsantrasyon bozukluğunu giderebilir. Gün içerisinde daha rahat odaklanmayı sağlar. Zihin açıcı özelliğiyle işlerinizi rahatlamış bir şekilde halledebilirsiniz.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.