• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Global Tourism Forum Sahibi Bulut Bağcı TourismX Token Dolandırıcılığı İddiası

Mavi Su

Forum Üyesi
2008 yılında kurduğu Genç Turizmciler Derneği ile tanınan Bulut Bağcı, sonrasında kurduğu World Tourism Forum ile adını duyurdu. Ancak daha sonra çıkardığı TourismX / TRMX coin ile yüzlerce insanı yüzbinlerce dolar dolandırdığı iddia ediliyor.

Arkadaşlar bu proje başta MEXC kripto para borsasında listelenmişti. Projenin Bulut BAĞCI'ya ait olduğunu öğrendiğimde ben de bir miktar yatırım yapmıştım. Adını googleye yazdığınızda bir sürü fotoğrafı çıkıyordu. Sanırım insanlar da bu fotoğraflara güvenerek yatırım yaptılar benim gibi. Daha sonra TRMX token fiyatı çok ciddi şekilde düşmeye başladı. Sürekli satış geliyordu. Bir süre sonra da MEXC borsası trmx tokeni delist etti. Yani borsadan attılar. Sizlere tavsiyem ünlü ünsüz kimseye güvenmeyin arkadaşlar. Yüzlerce insanın 400.000 dolar dan daha fazla parasının gittiğini söylüyorlar. Bulut BAĞCI denen bu adamı çoğu mahkemeye de vermiş sonuç çıkar mı bilmem. Ama inşallah adalet yerini bulur er ya da geç.

Avukat Dr. Ahmet Keşli, “Yüzlerce hatta binlerce mağdur var. Bunlar sadece Türkiye’de bilinenler. Bir de bunun yurt dışı ayağı var ve bunları bilmiyoruz. Türkiye’de onlarca insan davayı takip etmemiz için vekâlet vermek istiyor. Bir süre sonra yurt dışındaki mağdurlar da ortaya çıkacaktır.” diyor.
BULUT-BAGCI-TRMX-DOLANDIRICILIGI-IDDIASI.jpg
Mağdurların avukatının yaptığı açıklamalar da gerçekten olayın arkasında bir örgüt var mı diye bana düşündürmedi değil.

Bulut Bağcı’nın TourismX’te toplanan paraların yüzde 80’inden fazlasını çektiği ve yakınlarının hesabına aktardığı ileri sürülüyor. Avukat Keşli, “Halihazırda Malatya’da derdest olan bir şikayet var. Onlarca kişi bize müracaat ederek yasal süreç başlatmak istiyor. Bu bildiğiniz Çiftlikbank, Thodex, Coinspace veya diğer kripto para/coin dolandırıcılıkları ile aynı. Yani insanları aldatarak onlardan para topluyor. Bu işi de iki yakını üzerinden yapıyor. Yani ortada, teşekkül halinde işlenmiş örgütlü bir suç var.”

Allah parasını kaybedenlerin yardımcısı olsun. Malatya'da depremzedeler de var aralarında. Onların parası da gitmiş :(

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.