• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Emekli fizik öğretmeni 63 yaşında tıp fakültesinden mezun oldu: Sonunda başardım

omeralt

Forum Üyesi

Kayseri'de yaşayan Sergül Evci, 1978 yılında ERÜ Tıp Fakültesi'ni kazandı. 12 Eylül 1980 darbesi nedeniyle Evci, okuluna devam edemedi. 2'nci sınıfı bitirdikten sonra okulu bırakan Evci evlendi ve 2 çocuğu oldu. Evci, evlendikten sonra Çukurova Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü'nü kazandı. 1994 yılında mezun olan 2 çocuk annesi, 20 sene öğretmenlik yaptı ve 2014'te emekli oldu. Daha sonra 7143 sayılı Af Kanunu ile doktorluk hayalini tamamlamaya karar verdi. Bunun üzerine tekrar öğrenimine başlayan Evci, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Evci, üniversitede düzenlenen törende mezuniyet belgesini aldı.

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür oturumları başladı

'OKUMANIN, İNSANIN UFKUNU GENİŞLETTİĞİNE İNANIYORUM'

Yaşadığı süreci anlatan Evci, "20 sene fizik öğretmenliği yaptıktan sonra emekli oldum. 18 yaşından bu yana doktor olmak, hayalimdi. Sınava ilk girişimde tıp fakültesini kazandım. Türkiye'nin karışık olduğu bir dönemde Ankara'da tıp okuyordum. Kendimi psikolojik olarak devam edecek güçte bulamadım. O nedenle okulu bıraktım. Okumanın, insanın ufkunu genişlettiğine inanıyorum. İnsan beynini pozitif yönde etkilediğini düşünüyorum. İnsan beyninin daha genç kalmasını sağladığı bir gerçek aslında. Beynin sürekli spor yapması anlamına geliyor. Beynin spor yapmasını bütün insanlara tavsiye ediyorum. Bunu ihmal etmemek gerekiyor" dedi.

'SONUNDA BAŞARDIM'

Hayallerini gerçekleştirdiğini söyleyen Evci, şöyle konuştu:

"Rüyada gibiyim. Acaba uyuyorum da rüya mı görüyorum yoksa bu bir hayal mi? Çok emin değilim. 63 yaşında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldum. Hayallerimi gerçekleştirdim. Başka bir üniversite okumamaya karar verdim. Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'na (TUS) girmeyi düşünmüyorum. Biraz yavaşlamak istiyorum. Yoruldum ama hasta muayene edeceğim. Pes ediyorum dediğim bir an oldu. Fakat çocuklarım, arkadaşlarım ve çevremdekiler benimle konuşarak, devam etmem gerektiğine ikna ettiler. Sonunda başardım."

Leon

Forum Üyesii
Paylaşım için teşekkürler.

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.