• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

ECB Yönetim Kurulu Üyesi: Faiz yüzde 2'ye yaklaştığında bilançonun küçültülmesi gerekiyor

Ortaq

Forum Üyesii
ECB Yönetim Kurulu Üyesi: Faiz yüzde 2'ye yaklaştığında bilançonun küçültülmesi gerekiyor

ECB Yönetim Kurulu Üyesi Villeroy, ECB'nin faiz oranı yüzde 2'ye yaklaştığında önce bankaların kredilerini geri ödemesini sağlayarak ve ardından tahvillerini azaltarak bilanço küçültmeye başlaması gerektiğini söyledi.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Francois Villeroy de Galhau, Columbia University'de konuşma yaptı.

Villeroy de Galhau, Avrupa Merkez Bankası'nın faiz oranı yüzde 2'ye yaklaştığında önce bankaların kredilerini geri ödemesini sağlayarak ve ardından tahvillerini azaltarak bilanço küçültmeye başlaması gerektiğini söyledi.

Villeroy, ECB'nin 27 Ekim'de yapacağı toplantıda 50 baz puan mı yoksa 75 baz puan mı faiz artırımı yapacağını söylemek için ise çok erken olduğunu belirtti. Villeroy, ECB'nin faiz oranının yıl sonundan önce nötr seviye olarak değerlendirdiği yüzde 2 veya biraz altında gerçekleşmesi ve bilançonun küçültülmesinin yolunu açması gerektiğini tekrarladı. Fransa Merkez Bankası başkanı olan Villeroy, Columbia University'de yaptığı konuşmada, "Çok büyük bilançoyu çok uzun süre sürdürmek faiz oranlarını nötr seviyenin üzerinde tutmakla tutarlı olmaz" dedi.

BertaN

Forum Üyesii
Bilgi paylaşımı için teşekkürler.

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.