• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

''Beşiktaş'lılar bana küfür ediyormuş, canları sağolsun..''

Aaryan

Forum Üyesii
3 Temmuz 2011 tarihinde başlatılan "Türk futbolu şike davası" sonrasında geçmiş yıllara ait tartışmalar da yeniden canlanırken, eski futbolcu ve hakem Erman Toroğlu'dan gündemi sarsacak bir açıklama geldi. Toroğlu, futbolculuk yıllarında birçok takımdan teşvik primi aldıklarını belirterek, o dönemde teşvik primi almanın bugünkü gibi suç olmadığını belirtti. İşte Toroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar... "Yıllar önce bu Fenerbahçe'nin şike olayında ben şikede durduğum yerdeyim hala. Hiç yan yollara falan sapmadım. Fenerbahçe'de bir grup bir şeyler hazırladılar. Ankara'ya bir adam gönderdiler. Maçın birinde bize teşvik gelmiş falan diye. Hani ben şikeden bahsederken bunlar teşvikten bahsediyorlar. O zamanlar teşvik primi zaten serbest. Bence teşvik de yasaklanmalı çünkü sakıncaları var ama o zaman serbest ve gelirse de alıyoruz. "TEŞVİK PARASINI ALIP BİZE VERMEDİLER" Bir Galatasaray maçında teşvik getirmişler, ben de buna hayır dedim. Bize teşvik gelmedi diye baya ısrar ettim bunda. Hatta bir televizyon programı oldu, o zamanlar Serhat Ulueren var. Ankara'dan eski topçu Melih falan bağlandı ve teşvik geldi dedi. Lan teşvik geldi de iki golü atan Ali Osman ile sol açık oynayan Tahsin ve ben paranın yüzünü görmedik. Görsek alacağız teşvik çünkü Galatasaray'ı yenmişiz. O zamanlar bu arkadaşlar televizyonlara çıktılar ve bu para geldi dediler, biz de gelmedi dedik. Meğerse bu para geliyor. Bu parayı o arkadaşlar bölüşüyorlar. Bunların içinde Adnan Sezgin, Ayhan Akbin ve Melih falan hepsi varlar. Para kaç para o da belli değil. 250 bin diyen var 500 bin diyen var. Hatta bize verecekleri parayı gidip Ayhan Akbin'i giydirmişler, dünyanın kıyafetini almışlar. Biz bunu sonradan duyuyoruz tabii ki. Bize para gelmedi. Bunlar parayı bölüşmüşler hocam. Oradan sallıyorlar, Beşiktaş taraftarı da sazan gibi atlıyor "İşte sen geçmişte teşvik almışsın, bize namustan bahsediyorsun" diyorlar. Evet abi, o zaman teşvik serbestti ve gelseydi alacaktık parayı ama gelmedi. Şimdi yasak, alamazsın. "FENERBAHÇE MAÇINDA GALATASARAY'DAN TEŞVİK PARASI GELDİ" Bize bir defa daha teşvik geldiğini biliyorum. Bir Fenerbahçe maçıydı Ankara'da ve Galatasaray'dan geldi. Şafak diye bir arkadaş vardı. O getirmişti çantayla koydular. Fenerbahçe'de Canan diye bir oyuncu bize 70-80 gibi bir gol attı. Çanta giderken hepimiz böyle bakıyorduk çünkü iyi para gidiyordu. Çanta gitti, alamadık. Bunu biliyorum ama bunun haricinde bilmiyorum. "BEŞİKTAŞLILAR BANA KÜFREDİYORMUŞ, CANLARI SAĞOLSUN" O yüzden Beşiktaşlılar, kardeşler. Bildiğiniz işlere girin, bilmediğiniz işlere girerseniz sakata gelirsiniz. Bana küfür ediyormuşsunuz stadyumda. Canlarınız sağolsun. Küfürde şu vardır ama, küfür ediyorsan anama avradıma, çoluğuma çocuğuma alayı küfür edene döner. Ben öyle yapardım hakemken, bana küfür edenlere döner gülerdim. bunu da basına söylerdim çıldırırlardı. yeniçağ

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.