• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

"Beşiktaş son dönemlerin en sıkıntılı süreçlerini yaşıyor"

Aaryan

Forum Üyesii
İşte ikilinin açıklamaları: Onnik Azinyan: Beşiktaş anormal derecede savruluyor, çalkalanıyor, bizim de ilgi alan odaklarımızdan birisi Beşiktaş olunca da biz de tabiki konuya fokuslanıyoruz. Sayın Ceyhun Kazancı bayram değil, seyran değil eniştem beni niye öptü mantığıyla çıktı kameraların karşısına ve dedi ki; ben gitmedim, buradayım ve elimde birkaç dosya var, o dosyaları hallediyorum dedi. Müslüm Gülhan: Beşiktaş gerçekten sıkıntılı, belki de son dönemlerin en büyük sıkıntılı sürecini yaşıyor. Yönetim bazında bu kadar kötü bir duruma düşmemişti hem yönetim içeriği bakımından, hem transfer bakımından, hem kamuoyuyla, taraftar grubuyla ilişkisi bakımından çok olumsuz bir süreç yaşıyor Beşiktaş. Geçen sezona baktığımızda son 5 maçta 13 puan aldı. Çok önemli ve herkes "1-2 takviyeyle Beşiktaş önümüzdeki sene ligi domine eder" dedi. Beklenti bu idi, çok iyi gidiyordu. Tabi takdir edersin ki bir takımın bu Galatasaray içinde geçerli, bir sonraki süreç için, istikrar ve sürdürülebilir başarıyı sağlaması için elindeki kadroyu muhafaza etmesi lazım, var olanla devam etmesi lazım bir sonraki seneye de, ondan sonraki sene için de. Bu ne demektir? Var olan kadroyu Haziran ayı gelmeden tüm sözleşmelerinizi, tüm anlaşmalarınızı yapıp kontrol altına almanız gerekiyor ve kampa o kadro ile gitmeniz gerekiyor. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş bu sene çok olumsuz süreç yaşıyor, kampta iken transferler oluyor ve kampa çok eksik kadroyla gidiliyor. Onnik Azinyan: Kampa giden kadroları görsek zaten bu oyuncuların hiçbiri oynamayacak. Müslüm Gülhan: Süreç kötü yönetildi. Bu yönetim zaafı. Real Madrid Amerika'ya kampa gitti, eksik var mı? Barcelona Amerika'da kampta, eksik yok, M. City Japonya'ya kampa gitti, eksik var mı? Bunlar bizim spor kamuoyu ve basını tarafından çok ciddiye alınmayan şeyler çünkü buradan besleniyorlar, halbuki burada tartışılması gereken şey o uçak indi, bu uçak geldi değil. Burada tartışılması gereken bu kadar takımlar neden eksik gidiyorlar? Bakın Avrupa kupalarında nasıl sıkıntılar yaşadık. Saiss vardı ve Redmond vardı. Saiss'in Nottingham Forrest sürecinde başkanın cezalandırıp, Şenol Güneş'in kulübede mobbing uygulamasını talep etmesi ve Şenol Güneş'in de bunu kabul etmesi ta ki stoperlerin ceza, kırmızı kart ve sakatlığıyla beraber mecbur kalınıp oynatmasına kadar. Onnik Azinyan: Fas Kuzey Afrika takımı, Dünya dördüncüsü oldu. Çok önemli bir şey, oranın kaptanı senin futbolcun. Geldiğinde bir saat, bir künye, Beşiktaş'la ilgili bir motivasyon, bunlar insanlığın gerekleridir. Müslüm Gülhan: Anteraman sahası olsun, gerekirse maç olsun, muhakkak Dünya Kupası'na katılan ve başarılı olan tüm sporculara bunlar yapıldı. Bu bir kültürdür. Buralarda bizim sıkıntımız çok büyük. Saiss Dünya Kupası'nda çok iyi oynayarak geldi ve bunu oynatmadınız çünkü siz Nottingham Forest ile kendiniz anlaştınız Saiss anlaşmadı diye gidip anlaştı zannetti, paralar alındı zannedip Colley'i aldınız. Sonrasında Saiss de takımda kalınca elinizde stoper fazlalığı açığa çıktı ve süreç olumsuz işledi ama Saiss'in oynamasıyla beraber takımın süreci çok olumlu başladı çünkü arkadan oyun kurulmaya başlandı. Defans kurgusu toparlandı. Onnik Azinyan: Saiss gitti ve pek iyi anılmıyor artık Beşiktaş camiasında, çünkü kırıldı birbiriyle. Şimdi o da gereksiz beyanatlar verdi, işte benim hoca ile ilgili meselem var vesaire... Müslüm Gülhan: Buraya gelmemesi lazım, sürecin buraya gelmemesi lazım... Yürütemedi ne başkan, ne Ceyhun Kazancı, ne de Şenol Güneş... Şimdi sizin çok önemli iki oyuncunuz yok buraya oyuncu aldınız ve ne getirecek, ne götürücek göreceğiz. Rebic ne kadar katkı yapacak? Cenk gelince ne kadar katkı yapacak? Muleka muhakkak oynaması lazım. Geçen sene sıkıntı yaşadı gelip iyi başlayıp sonra kulübeye geçince, şimdi bunlar hep problem. Şimdi Ceyhun Kazancı'ya gelelim. Bir Sportif Direktörün en yoğun çalışma dönemi Mart - Nisan gibi başlar, Eylül - Ekim, transfer bitene kadar devam eder. Raporlarını hazırlar, teknik direktörden talepleri alır, başkanla talepleri görüşür, ortak akıl etrafında bir masa kurulur, bir strateji belirler ve bütün iş teknik direktörün raporları doğrultusunda hangi oyuncuyu, hangi maliyetle alacağına bakar, bu iş bu... Tam başlayacağı süreçte ki gelmesi büyük hataydı, oranın oyuncusu değildi ama en yoğun çalışacağı dönemde bir olumsuzluk yaşayarak o görevden ayrıldığını beyan etti ki şu an kulüpte çalışması devam ediyor ama kendisi görevden ayrıldığını beyan etti. Burada bir yönetim boşluğu var. Başkanın süreci yönetememe ile ilgili, yani Şenol Güneş ile Ceyhun Kazancı arasındaki ilişkiyi belirli bir persfektife oturtup kulübün çıkarları doğrultusunda bir ortak akıl etrafında bütünleştiremedi. Bu büyük bir zaaf ve transferde olumsuz bir süreç yaşanıyor, buradan kaynaklı hâlâ o süreç devam ediyor. Onnik Azinyan: Beşiktaş'ın şu an 13 Ocak - 11 Şubat arası Afrika Kupası'nda tamamıyla 4-5 tane oyuncusu var. Masuaku tek sol bekiniz, başka sol bekiniz yok. Amartey tek stoper elinizde, Onana para verip aldığınız önemli bir oyuncu, en önemli oyuncunuz Aboubakar, Muleka ve bu yetmiyor Fildişi Sahilli Pepe'ye gidiyorsunuz. Ya biz bu işi bilmiyoruz, ya da bu arkadaşlar bu işi çok iyi biliyorlar. Kaybettiğin maçlar Karagümrük, Pendik, Adana Demirspor, Sivasspor, Trabzonspor, Kayserispor. Müslüm Gülhan: Eldeki kadroyu kaçırırsanız bu maçlar risktir... Kadro mühendisliği denilen bir kavram var ve profesyonel düzeyde herkes bu kavram üzerinden hareket eder. Kendi iç kurumsal yapına uygunluğa bakarsın, o yapıyla beraber çalıştığın antrenörün prensip ve felsefesine bakarsın. Onun dışında kulübün çıkarları doğrultusunda oyuncuların hangi turnuvalara ne zaman, hangi süreçte gideceklerine bakarsın, hangi ülkeler bazında düşünürsünüz. Afrika Kupası'na bütün major oyuncularınız gidiyor. Burada kadro mühendisliği ortaya çıkıyor, işte buralarda bu kadro mühendisliğini yaptığınız zaman Ceyhun Kazancı'nın açıkları ortaya çıkıyor, ya da Emre Bey'in açıkları ortaya çıkıyor, neticede kulüp başkanının açıkları ortaya çıkıyor. Duhuliye.com

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.