• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

"Beşiktaş hâlâ şampiyonluğun güçlü bir adayı"

UzmErdaL

Forum Üyesii
Kenan Başaran'ın açıklamaları şu şekilde:

Öncelikle Beyoğlu'ndaki saldırı nedeniyle ülkemize baş sağlığı diliyoruz. Hayatını kaybeden yurttaşlarımızın ailelerine sabır, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Terörü lanetliyorum. Kahrolsun!
Bombalı eylemden sonra Beşiktaş-Antalyaspor maçının ertelenmesi son derece doğal. Güvenlik açısından risk alınamazdı.
Sportif açıdan bakarsak, Dünya Kupası'ndan sonra ligin ikinci bölümünde Beşiktaş'ın hedeflerine dair Antalya maçının sonucu çok önemli bir veri sağlayacaktı bize. Hem skor hem oyun açısından Şenol Güneş'in ikinci dönemi açısından bir eşik maçı olacaktı. 3 maçını kazanmış ve bir oyun aklı olan Nuri Şahin'in ekibi Beşiktaş için çok anlamlı bir test olacaktı.

Bugün itibarıyla Beşiktaş'ın bir nevi BAY geçtiğini varsayalım. Lider Fenerbahçe ve Başakşehir'in kaybetmesi; Trabzonspor'un da berabere kalması Beşiktaş için büyük avantaj. Diğer yandan, haftalardır güven vermeyen Galatasaray'ın kazanmak bir yana, tarihi bir skorla Başakşehir gibi bir ekibi yerle yeksan etmesi de şampiyonluk yarışı verenler açısından ürkütücü. Ben hep şunu savundum: Başta Icardi olmak üzere yeni yıldızları devreye girdikçe Galatasaray çok etikili bir hale gelecek.

Evet, şampiyonluğun 4 adayı da Beşiktaş'ın önünde. Ancak bir tek lider Fenerbahçe ile 7 puanlık bir fark var. Beşiktaş, ilk devreye ait maçlarında bir seri yaparsa, zirveyle puan farkı kapanacaktır. Çünkü Fenerbahçe'nin Trabzonspor ve Galatasaray maçları duruyor. Beşiktaş'ın maçları kolay değil. Adana Demirspor ve Konyaspor'a karşı sıkıntılı sonuçlar aldığı aşikâr. Ancak artık bahanesi olamaz. Jorge Jesus, ayağının tozuyla Fenerbahçe ile sezonu açtı. Şenol Güneş, kafasındaki takımı şekillendirmek için tatili çıkartırksak yaklaşk 40 günlük bir süreye sahip olacak. Ara transfere kadar eldeki malzemeyle en doğru sistemi uygulayacak.

Bunun dışında bir çıkış yok. Kaldı ki ben kadronun yetersiz olduğunu da düşünmüyorum. Transfer yasağı ile sezona giren Kayserispor'un pozisyonu ortada. Teknik adamlar eldeki malzemeyi dönüştürme yetisine de sahip olmalı ki Türkiye'de bir çok futbolcuya ikinci bahar yaşatan kişi Şenol Güneş'in ta kendisi. Serik maçında Kerem ve Oğuzhan da birer seçenek olabileceklerini gösterdi. Yani Beşiktaş'ın enseyi karartmasını gerektirecek bir durumu yok. Zaten, "Ismael gitsin yerine Güneş gelsin şampiyon oluruz" görüşünü savunanların bundan vazgeçmelerini gerektirecek bir durum da yok. Galatasaray'a deplasmanda kaybetmiş olması, bu iddiayı çürütmüyor. Yarış devam ediyor ve Beşiktaş da hâlâ daha şampiyonluğun güçlü bir adayı.

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.