• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

"Beşiktaş camiası, Pendikspor maçını iyi analiz etmeli"

Aaryan

Forum Üyesii
İşte Önder Özen'in açıklamaları: "Üçe bölünmüş bir Beşiktaş kamuoyu görüyorum. Bu üçe bölünmüş kamuoyunun birinci bölümü; "işte hakem bizi doğradı" diyor. Evet doğru, ben topun çıktığının kanıtını göremedim. VAR protokolü için birkaç şey söylendi şöyle olması lazım, böyle olması lazım diye de yani mutlak adalet arayışı içerisinde isek, bunu talep eden insanlar isek bu golün verilmemiş olması hiçbirimiz doğru bulamayız... Mağlubiyetin tek sebebi bu mudur? Hayır değildir ama bir grup "2-0 olurdu biz işi görürdük" diyor. Haksız mı? 2-0 olsa idi fiş çekilmişti. Gerçek buydu bunu da kaçırmayalım. Bir grup da "transfer olsaydı biz bu maçı alırdık" diyor. Mümkün olabilirdi ama sadece bu mudur? Bu değildir. Pendikspor'un da transferleri gelmedi. Zamanında kurulmuş olsaydı, takım olarak beraber 8-10 ünite taktik antremanı yapabilme şansları olmuş olsaydı, fizik kaliteleri, takım dengesi hepsi bir arada iyi bir fizik kalitede olmuş olsalardı kazanabilir miydi? Doğru kazanabilirlerdi. Tek sebep bu mudur? Hayır değildir. Üçüncüsü taktik mesela 0-0 oynanan bölümü Beşiktaş acayip bir iştahla oynadığını söyleyemeyiz ama baskıyı kurmuştu. Ne dedi Osman Hoca? İlk devre zaten biz kabul etmek zorunda hissettik kendimizi... Beşiktaş, 1-0'dan sonraki bölümde etkili oynamadı. İkinci devreyi zaten çok etkisiz oynadı. Kaleye gitmedi, oyunu kendi yarı alanında kabul etti, kazandığı topları kullanamadı, pas istatistikleri anormal düştü. Puanı kaybetti. Tek kaybediş sebebi bu mudur? Değildir ama doğru mudur doğrudur, bir tarafıyla yani taktik olarak da arıza var. Büyük fotoğrafa bakmaya çalışalım; Taraftar istediği gibi bakar, basın da canı istediği gibi bakabilir, istediği şekilde değerlendirebilir. Size bir köşe verilmişse, bir gazetede köşe size aitse istediğinizi yazıyorsunuz. Karşınıza bir mikrofon, kamera konulmuşsa, yakanıza bir mikrofon bağlanmışsa istediğinizi söyleyebiliyorsunuz. Bu üçünden birine odaklanabilirsiniz. Puan kaybının tek sebebi taktirdi. Tek sebebi transferlerin gelmemesidir. Tek sebebi hakemdir. Bu seçeneklerden birine evet diyebilirsiniz. Üzerine gidebilir ve kamuoyu oluşturabilirsiniz ama Beşiktaş'ın profesyonelleri, yönetim kurulu ve antrenör ekibinin odaklanması gereken büyük fotoğraf. Büyük fotoğraf ne diyor? Transferler geçikti bu doğru, teknik direktöre bir takım verilmedi. çok kusursuz hale çok çabuk gelebilecek takım, en avantajlı ekip Beşiktaş iken sezon sonu itibariyle 2-3 tane ilk onbir oyuncusu alınmış olsaydı, üç dört tane kulübeye hamle oyuncusu alınmış olsaydı Beşiktaş dört başı mamur bir ekipti ve şampiyonluğun en güçlü adayı olabilirdi. Şenol Güneş'e de "harika bir takım verdik" deme şansına sahip olurdu yönetim kurulu. Bunu yapmadılar. Hakem olmadı, yani kendisinden çok emin bir şekilde bayrağı çekti, Şimdi ne diyor kurallar, aynı zamanda "emin olun" diyor. "Emin değilseniz devam edin, oynatın VAR'a gitsin" diyor. Bunu da yapmadınız. Bu konuda da haklı, bunu görmeli. Ben şunu anlayamıyorum doğrusu: Mesela siz federasyonda görevlisiniz, ben de dışarıdan müdahale eden dış kaynaklı düşmanım. Telefon açıp Beşiktaş maçında nasıl doğrayabiliriz. Kim kime nasıl soruyor, ne diyor, kim kime nasıl talimat veriyor onu ben bilmiyorum rastlamadım. Herkes bunların olduğunu söylüyor. Oluyordur belki... Böyle mi değil mi ne olursa olsun Beşiktaş'ın federasyonu, MHK'yi ve görev yapan hakemleri daha önemli bir ciddiyet seviyesine davet etmesinde hiçbir sakınca yoktur. Çünkü geçen sene de bazı maçlarda Beşiktaş'la ilgili sıkıntılar ciddi ciddi yaşandı. Teknik, taktik konular Şenol Güneş'in işi. Şenol Güneş yetenekli bir teknik direktör, deneyimli bir teknik direktör, iyi bir yarışmacıdır, şampiyonluklar kazanmış büyük bir şampiyondur. Yanında Burak Yılmaz, ben çok umutluyum, çok iyi olacağını düşünüyorum. Pendikspor maçının beraberliğinin sorumlusu, sorumluluğu transferlerin gelmemesi veya hakemin doğramasına kadar teknik ve taktik olarak Beşiktaş'ın oyunu ele alış biçimiydi. Duhuliye.com

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.