• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Aşağıdaki sorulara mantıklı cevap verebilecek misiniz?

BertaN

Forum Üyesi
Aşağıdaki sorulara mantıklı cevap verebilecek misiniz?
  • Tarzan'ın neden sakalı yoktur? Köse değilse, traş olmayı ormanda nasıl öğrenmiştir?
  • Pillerinin bittiğini bilmemize rağmen, uzaktan kumandanın tuşlarına neden daha sert basarız?
  • Kamikaze pilotları neden kask takar ki?
  • Bebekler 2 saatte bir uyanırken, insanlar neden rahat uyumayı 'bebekler gibi uyumak' şeklinde tanımlar?
  • Nasıl oldu da uzaya gitmemiz, bavullara tekerlek koymayı akıl ettiğimizden önce oldu?
  • İnsanlar neden yüksek binalara çıkıp dürbünle aşağıya bakmak için para verir?

* Neden ekmek kızartma makinesinin ekmeği yakan bir sıcaklık ayarı hep olur?
*
*
  • Domuzlar terlemezken, insanlar neden 'Domuz gibi terledim! ' derler?
  • Asansör düğmesine birden fazla kez basmak asansörü daha mı hızlı getirir?
  • Neden insanlar birbirlerine sarılınca sağa-sola sallanırlar? Bunun cevabı 'öne-arkaya sallanırlarsa yanlış anlaşılır' olabilir.
*Neden sınavlarda '4 yanlış bir doğruyu götürür' şeklinde bir uygulama ile öğrenciler cezalandırılırlar da; '4 doğru bil, bir doğru da bizden' şeklinde bir kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?
* Dolmuşlardaki fiyat tarifesinde 'en kısa mesafe' neden 'indi-bindi' olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?
*Bir programı kurarken neden 'kabul ediyorum' ya da 'kabul etmiyorum' seçenekleri vardır? O kadar parayı bayılıp bir bilgisayar programını satın aldıktan sonra 'kabul etmiyorum' seçeneğini işaretleyen bir takım saf kişiler mevcut mudur?
*Bulmacalarda boru sesinin karşılığı neden hep 'ti'dir? Bulmacaları hazırlayan arkadaşlar hiç 'ti' diye ses çıkaran boru görmüşler midir?
* Neden futbol takımı olan Ajax 'Ayaks' diye okunur da, temizlik ürünü Ajax 'Ajaks' diye okunur?
*Neden ilanlarda 'doktordan temiz araba' diye yazılır? Hipokrat yemininde 'arabamı temiz kullanacağım' şeklinde bir madde mi vardır? Bir arabayı sadece doktorlar mı temiz kullanır?
alıntı

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.