• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

"Ahmet Nur Çebi ve popülizm!"

Aaryan

Forum Üyesii
Ahmet Bey'e ilk puanını Fikret Orman’ın yönetiminde yer aldığı dönemde bir yemek masasında vermiştim! Kendisini yönetimine alan Fikret Orman’ın kuyusunu gecenin ilerleyen saatlerinde özenle kazıvermişti Ahmet Nur Çebi!.. Zaten o güne kadar ne kendisini tanırdım, ne da görmüşlüğüm, konuşmuşluğum vardı. Herkes beceremez yüzüne ‘başkanım’ dediği kişinin arkasından kuyusunu kazmayı! Çebi, bir yandan Orman’ı yeriyor, diğer yandan da yönetiminde yer almaya devam ediyordu o dönem. Oysa böylesine durumlarda çağdaş, uygar, kültürlü bireyler için iki yol mevcuttur. Ya ‘başkanım’ dediğin insanı uluorta yermeyip eleştirilerini suratına söylersin ya da ‘istifa’ müessesesine saygı duyarsın. Zaman ilerledikçe anladım ki Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş Kulübü başkanı olabilmek için önünü gelene ‘mavi boncuk’ dağıtmakla meşgulmüş. Spor servisi müdüründen - muhabirine, muhalifinden - fanatiğine… Ahmet Nur Çebi’ye diğer puanını tartışmalı isim Fikret Orman hakkındaki gelişmeler sonunda verdim. Defalarca, ‘gereksiz harcanan paraların hesabını soracağız” dedi ama zan altındaki Fikret Orman’a yıllar içinde sadece hal hatır sormakla yetindi. Zaman ilerledikçe görüldü ki Çebi’nin Beşiktaş’ın borcunu en alt düzeye indirme vaadi de içi boş söylemden ibaretmiş. Geriye ne kaldı? Tesisleşme mi, kurumsallaş mı, sportif başarı mı? Ahmet Nur Çebi akıllı ve kurnaz insan. Kendisine yönelik eleştirilerin dozajı arttığında etrafındakilerine malzemeyi veriyor, onlar da bunu görev edinip dillendiriyor. Sonuçta kulübe yakın gözüken elemanlar ağız birliği etmişçesine ‘biraz daha bekleyin’ diyor. En son vaadi ise stat isminin astronomik rakama ve bilmem kaç yıllığına yabancı bir firmaya satılacağı yönünde oldu. Gel gör ki sezon başlayacak ama hala ortada ne alıcı ne de bir anlaşma mevcut. Ahmet Bey'in puan hanesi hızla eksiye dönerken, bir de Beşiktaşlıların tepkisini çeken transfer becerisizliği çıktı ortaya. Ahmet Nur Çebi’nin bir futbolcuyu bilerek, irdeleyerek transfer ettiği inancında değilim. Birileri ona ‘şunu alalım’ veya ‘bunu alalım’ diyor o da gözü kapalı dalıveriyor! Aynı şekilde hangi oyuncunun kalacağı ya da gideceği konusunda da Ahmet Nur Çebi konu mankeninden ibaret! Ve sonunda anladım ki Ahmet Nur Çebi için Beşiktaş arka plandaki fondan ibaret! Karadenizli iş insanı için önemli olan her gün gazetelerde, televizyon ekranlarında boy göstermek; elbette ‘reklamın kötüsü olmaz’ felsefesiyle!.. Ahmet Nur Çebi, teknik direktör Şenol Güneş ile görüşme yapıyor, ki doğalı da bu. Ne var ki görüşmeyi sahasının ortasında ve antrenmanın muhabirlere açık olduğu gün yapıyor. Kardeşim klimalı oda, çay, kahve servisi dururken başkan, teknik direktörle saha içinde niye konuşur? Ahmet Bey iş görüşmelerinizi de açık alanda, demirlerin arasında mı yapıyorsunuz? Sizi anlıyorum şöhreti geç yakaladınız ve devletin verdiği yakın koruma ve aracınıza tanınan ayrıcalık çok hoşunuza gidiyor. Beşiktaşlı olmayanların bile ‘başkanım, başkanım’ diyerek etrafınızda koşuşturması ise tek kelime ile sizi ‘mest’ ediyor. İyi güzel ama burası da Beşiktaş Kulübü… Başkanlar, yöneticiler, futbolcular, teknik adamlar gelip geçerler kalıcı olan ise Beşiktaş olur. Ha bir de anımsatma; Beşiktaş halkın takımıdır, hiç kimsenin değil! Asena ÖZKAN / T24

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.